– Už ką jūs sukritikavote savo partiją?
– Tai nėra taip, kad sukritikavau, tik atkreipiau dėmesį ten, kur reikia pastiprinti ir tiek.
– Bet ponia Graužinienė jaučiasi labai sukritikuota, net nustebusi dėl tokios kritikos.
– Negali būti, aš tai darau su meile, su pagarba ir nekvestionuoju jos pirmininkavimo.
– Ar dėl to, kad jūs išvažiavote, suprastėjo partijos įvaizdis, partijos narių veikla ginant žmonių interesus, kaip jūs sakote?
– Nežinau, kas čia veikia, galvoju, kad veikia ir koalicija su socialdemokratais, kurie bando užtemdyti visus savimi, kad kiti mažiau rodytųsi, ar ne tokia aktyvi veikla partijos viduje, nors pastangų lyg ir yra.
– Bet kaip jūs įsivaizduojate darbą koalicijoje, jeigu jūs ginsite savo programą, socialdemokratai – savo, tai bendro darbo nebus?
– Kai mes jungėmes, buvo sukurta bendra programa, į kurią įėjo ir atlyginimų kėlimas, ir PVM mažinimas, ir konkurencingų verslo sąlygų kūrimas, kad daugiau pritrauktume investicijų, ir visa kita. Dveji metai praėjo ir niekas nepadaryta. Aš apie tai ir kalbu – noriu atkreipti premjero, socialdemokratų ir visos koalicijos dėmesį. Visi gana aršiai kritikavo konservatorius dėl tos naktinės mokesčių reformos. Bet nė vienas įstatymas nepakeistas. Tai klausimas – kam kritikavome? Ko ėjome į rinkimus? Reikėjo palikti konservatorius ir tegu dirba toliau?
– Bet to nepakeitė ne tik socialdemokratai, bet ir Darbo partija neinicijuoja pakeitimų.
– Mes inicijuojame nemažai, daug ginčų būna. Gal reikia išeiti į viešumą.
– Tai jūs išėjote kalbėti į viešumą ne partijai, o visuomenei, kad Darbo partija stengiasi, bet socialdemokratai nepritaria?
– Aš kalbėjau nedarydamas spaudos konferencijos, aš tai kalbėjau Darbo partijos suvažiavime, atkreipdamas kiekvieno partijos nario dėmesį, kad turime stengtis dirbti.
– Tai gal L.Graužinienė per daug nuolaidžiauja koalicijos taryboje socialdemokratams?
– Galiu pasakyti, kad aš esu pastebėjęs švelnėjantį jos toną, todėl į tai atkreipiau dėmesį.
– O kodėl tas tonas sušvelnėjo?
– Įvairių priežasčių gyvenime būna.
– Žinau tokį posakį: kai Uspaskicho nėra Lietuvoje, su „darbiečiais“ lengviau susitarti.
– Jeigu nuo to geriau valstybei, tai ačiū Dievui, laiminam.
– Premjeras A.Butkevičius suvažiavime sakė: „darbiečiai“, nepasiduokit spaudimui“. Tai apie kokį spaudimą jis kalbėjo?
Aš nežinau, prisimenant, su kokiu spaudimu buvo tvirtinama ši Vyriausybė, tai jis tęsė tą kalbą ir tiek. Jam nelengva iš tikrųjų. Kaip aš suprantu, jis daug kur pasiduoda formuojant Vyriausybę. Nežinau kam, gal Daukanto aikštei, konservatoriams ar dar kam nors.
– Aš nežinau, apie kokį spaudimą jis kalba, jis davė suprasti, kad spaudimas buvo iš prezidentūros, kitų.
– O koks spaudimas buvo iš prezidentūros?
– Aš nežinau, prisimenant, su kokiu spaudimu buvo tvirtinama ši Vyriausybė, tai jis tęsė tą kalbą ir tiek. Jam nelengva iš tikrųjų. Kaip aš suprantu, jis daug kur pasiduoda formuojant Vyriausybę. Nežinau kam, gal Daukanto aikštei, konservatoriams ar dar kam nors.
– Bet jums nepasiduoda?
– Aš mažai dalyvauju.
– Bet tai „darbiečiai“ neapgina savo pozicijų, kai visi spaudžia?
– Mes turime apsiginti, apginti ne mūsų, o žmonių poziciją, todėl, kad už mus žmonės balsavo ir mes privalom tai padaryti. Aš sakiau, ne koalicijos sąskaita. Bet jeigu jie (socialdemokratai – red.past.) išeina, kuria koaliciją su konservatoriais, tegu eina. Galbūt yra tokių norų.
– Vargšą A.Butkevičių spaudžia S.Daukanto aikštė, konservatoriai. Dar ir jūs pradėsite? Liepėte ir L.Graužinienei spausti – neišlaikys žmogus.
– Jo kaltė, kad spaudžia, stuburo neturi. Čia reikia ne spausti, jeigu atėjai į valdžią ir panorėjai tapti žmonių tarnu, tai ir tarnauk, nepasiduok spaudimui.
– O A.Butkevičius pasiduoda?
– Aš matau, kad taip. Valstybei tai nieko gero. „Darbiečiai“ nėra vieninteliai, kurie neapgina savo teisių. Socialdemokratai patys nieko nedaro. Kaip buvo su naktine mokesčių reforma – nepakeitė įstatymų iki šiol.
– Bet kodėl jie nieko nepadarė?
– Todėl, kad apgaudinėja rinkėjus. Aš apie tai ir kalbu – užtenka. Šitoje vietoje jis (A.Butkevičius – red.past.) silpnas.