Didžiausios opozicinės „valstiečių“ frakcijos lyderiai anksčiau 15min teigė, jog kalbėsis su išrinktąja LSDP pirmininke dėl bendro veikimo Seime.
Ar susitarti seksis, esą priklausys nuo to, kiek socialdemokratai norės oponuoti valdžiai, kaip stipriai palaikys liberalias iniciatyvas.
Nors net jei ir bus nesutarimų, politikai vylėsi, kad, kaip ir su „darbiečiais“, rasti bendrumų pavyks.
V.Blinkevičiūtė patikino, jog dėl bendro veikimo Seime su opozicinėmis frakcijomis kalbėsis, bet bent kol kas to formalizuoti nemato reikalo.
„Tikrai nematyčiau būtino reikalo. Apie tai mes diskutuosime partijoje, bet kol kas tokio reikalo nematau. Jei matysime kitus argumentus, tuomet spręsime“, – 15min sakė ji.
Ir taip bendradarbiauja su kitomis frakcijomis
Politikė teigė, kad „esmė yra ne rašytiniuose susitarimuose, bet bendroje veikloje, kur galima aptarti teisės aktus ir turėti palaikymą“.
„Socialdemokratų frakcija, dirbdama opozicijoje, yra gana aktyvi, visą laiką bendradarbiaujame ir su kitomis frakcijomis įvairiais klausimais tiek, kiek tai atitinka mūsų socialdemokratines vertybes.
Tik mes turime nuomonę, ir aš turiu asmeninę nuomonę, dėl rašytinio susitarimo dėl dalyvavimo bendrai opozicinėje veikloje. Visą laiką galvoju, ar daug ką gali pakeisti rašytinis susitarimas.
Praktika parodė, kuomet „valstiečiai“ su „darbiečiais“ jį pasirašė, kaip tik prasidėjo daug nesutarimų, bent jau tokių, kurie matomi viešoje erdvėje“, – vertino V.Blinkevičiūtė.
Paklausta, ar neformalizavę bendradarbiavimo socialdemokratai kaip nors pretenduotų į opozicijos lyderio pareigas, išrinktoji pirmininkė leido suprasti nemananti, kad šios iš esmės yra svarbios.
Manau, kad postai ne visada parodo tikrąją visos veiklos esmę.
„Tai vėlgi nekeičia esmės. Suprantu, kad jeigu pasirašai susitarimą, tada gauni opozicijos lyderio statusą ar postą. Manau, kad postai ne visada parodo tikrąją visos veiklos esmę. Bet, žinoma, tarsimės“, – pridūrė ji.
Keistųsi susitarimas dėl lyderio
Opozicijoje dirbantys „valstiečiai“ ir „darbiečiai“ susitarimą dėl bendradarbiavimo pasirašė kovo pabaigoje.
Seimo frakcijos sutarė turėti bendrą opozicijos lyderį, kuris keistųsi ir būtų renkamas bendru sutarimu.
Nutarta, kad atstovas iš „valstiečių“ opozicijos lyderio pareigas užims 5 Seimo sesijas, atstovas iš „darbiečių“ – 3.
Jeigu prie koalicijos prisijungs kitos frakcijos, klausimą dėl lyderių kaitos nuspręsta peržiūrėti.