Antakalnio kapinės įkurtos prieš 210 metų ir yra vienos iš senųjų Vilniaus kapinių, kuriose laidojama iki šiol. Čia amžino poilsio vietą atrado įvairių tautybių Antrojo pasaulinio karo kariai, Sausio 13-osios bei Medininkų tragedijos aukos, menininkai, politikai ir kiti nusipelnę visuomenei žmonės.
Rado dar hektarą
Tačiau kapinės baigia užsipildyti ir, nors Vilniaus savivaldybės svetainėje jos įvardinamos kaip veikiančios, savivaldybė jau ieško būdų surasti daugiau vietų laidojimui.
„Šiuo metu Antakalnio kapinėse yra planuojama nauja apie 1 hektaro teritorija laidojimui, kuri bus kapinių sklypo teritorijoje. Šiuo metu Antakalnio kapinių plotas siekia apie 15 ha. Skaičiuojama, kad naujoje teritorijoje bus galimybė įrengti apie 700 kapaviečių, planuojamos ir kolumbariumų vietos“, – 15min teigė Vilniaus savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus vedėjas Gintautas Runovičius.
Šiuo metu Antakalnio kapinėse yra planuojama nauja apie 1 hektaro teritorija laidojimui, kuri bus kapinių sklypo teritorijoje.
Ši teritorija dar tik ruošiama laidojimui. „Iki 2020 m. pavasario savivaldybės įmonė „Vilniaus planas“ parengs techninį projektą, o jau pavasarį pradėsime konkrečius darbus: sutvarkysime privažiavimą, pėsčiųjų takus, įrengsime automobilių parkavimo aikštelę bei kitą reikalingą infrastruktūrą“, – sakė G.Runovičius.
Menininkams vietos irgi ieškos
Vietų netrukus gali imti trūkti ir garsiajame Menininkų kalnelyje. Čia amžino poilsio atgulė daug iškilių Lietuvos žmonių. Šiuo metu šioje Antakalnio kapinių dalyje yra likę 16 dviviečių kapaviečių ir 4 vienvietės. Planuojamoje praplėstoje teritorijoje taip pat numatyta vietos menininkams ir kitiems nusipelniusiems asmenims laidoti.
Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje esančių kapinių sąraše sostinės savivaldybė nurodo 52 kapines. Didžiausios veikiančios – Karveliškių kapinės, kurių teritorija yra daugiau nei 77 hektarai. Taip pat prie didžiųjų veikiančių priskiriamos Liepynės kapinės (49 ha), Rokantiškių kapinės (39,4 ha), Sudervės žydų kapinės (10 ha).
Didžiausios riboto laidojimo kapinės yra Rasos, čia mirusieji laidojami tik šeimos kapavietėje.