2022 11 21 /12:45

Vilniaus Kalėdų eglė šiemet virs gimtadienio tortu: su 700 žvakių ir kilometrais girliandų

Vilnius pristato kalėdinių renginių maratoną. Nors kiek mažiau, tačiau jų bus ir kalėdinę nuotaiką miestas tiek vilniečiams, tiek sostinės svečiams žada. O pagrindinės šalies Kalėdų eglės kūrėjai sulaukė ir klausimų apie tai, kodėl ji šiemet kainuoja tiek, kiek kainuoja.
Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė
Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Vilniaus kalėdinių renginių maratonas prasidės artėjantį šeštadienį, kai bus įžiebta Katedros aikštės eglė. Kartu su ja startuos ir kalėdinė mugė, o po miestą važinės kalėdinis traukinukas.

Kaledossostineje.lt rašoma, kad nuo gruodžio 1-osios veiks ir čiuožykla Lukiškių kalėjimo vidiniame kieme.

Naujųjų išvakarėse Vilniaus arkikatedros varpinė atgis – bokštas virtęs šventine vaizdo projekcijų instaliacija kvies pasitikti Vilniui jubiliejinių 2023-iųjų metų.

Pagaliau gyvas įžiebimas

Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė, pristatydama kalėdinių renginių programą, akcentavo, kad tai vartai į Vilniaus 700-ąjį gimtadienį.

„Gal ir nebuvo lengvas pasiruošimas, bet puikiai žinome – išgyvenome COVID laikotarpį, nebuvo ir eglės įžiebimo gyvų renginių. Šiandien pakviesime į tokius renginius. Džiugu, kad sugrįžta traukinukas į Senamiesčio gatves, kuris itin mėgstamas vaikų.

Vilniaus gatvės pasipuoš, skiriame didelį dėmesį jaukumui. Stengiamės bendradarbiauti su verslu, ypatingą dėmesį skirsime tvarumui. Vyks ir seniūnijose šventės, kiekviena bendruomenė gali džiaugtis tiek sava egle, tiek kartu leisti laiką“, – kalbėjo vicemerė.

„Kalėdos sostinėje“ projekto vadovas Paulius Jurgutis irgi akcentavo, kad pagaliau vilniečiai ir svečiai kviečiami gyvai į Katedros aikštę, kur šeštadienį bus įžiebta meninė Kalėdų eglės kompoziciją.

„Turime naują erdvę ir naujieną – čiuožyklą, kuri įsikurs gruodžio 1 d. Lukiškių vidiniame kieme“, – sakė P.Jurgutis.

Dėmesys – eglei

Šiųmetinį sostinės konkursą Kalėdų eglei laimėjo vienintelis pasiūlymą pateikęs dalyvis – bendrovė „Švenčių studija“, kalėdinį atributą pasiryžusi pastatyti už 230 tūkst. eurų, nors kvietimą dalyvauti pirkime buvo priėmę keturi tiekėjai. Pernai eglė kainavo 89 tūkst. eurų.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė

„Šiemet Vilniuje statysime ne dvi egles, o vieną – tik Katedros aikštėje (dar tikimės rasti sprendimų jos kainos šiokiam tokiam sumažinimui). Trimatę pasaką iš Kalėdų programos perkelsime į Vilniaus gimtadienio šventimą sausį. Paliksime šventinį skverų apšvietimą, tačiau neapšviesime tiltų. Tai leis sutaupyti 157 tūkst. eurų iš Kalėdų sostinėje biudžeto“, – po kritikos dėl per brangios Kalėdinės eglės feisbuke rašė sostinės meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus tarybos narys Žilvinas Šilgalis apkaltino miesto vadovus melavus, kad iš anksto nežinojo sumos, kuri numatyta Kalėdų eglei.

Meninės kompozicijos „Vilniaus kalėdinė eglė“ kūrėjas Dominykas Koncevičius sakė, kad kadangi Vilnius pasitinka jubiliejų, tai eglę nuspręsta paversti pagrindiniu akcentu – gimtadieniniu tortu.

„Šių metų Kalėdų eglės tema yra apie artėjančią šventę – 700 metų jubiliejų, dėl to pasirinkome Kalėdų eglę paversti tos šventės pagrindiniu simboliu, akcentu, tai yra gimtadieniniu tortu.

Tai bus trijų aukštų gimtadieninis tortas su 700 žvakių, 700 žaisliukų, bendras kompozicijos aukštis yra apie 25 metrai, skersmuo – apie 22 metrai. Panaudota per dešimt kilometrų girliandų ir kabelių, dirba apie 40 žmonių“, – pasakojo D.Koncevičius, vis dėlto neatskleidęs, kokiomis spalvomis šiemet toji eglė žibės, tik tai, kad pats tortas, kaip įprasta, bus baltas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dominykas Koncevičius
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Dominykas Koncevičius

Anot D.Koncevičiaus, sunkiausia yra kasmet sugalvoti ką nors naujo, nematyto, originalaus: „Visada norisi ir sau iškelti iššūkių, sudėtingesnių sprendimų sugalvoti. Tie iššūkiai yra nuo idėjos, konstrukcijų išpildymo, formų, kompozicijos suvaldymo. Apskaičiuoti, kiek reikia girliandų, lempučių.“

Sumontuoti per kelias savaites irgi nėra lengva, tikino jis, nors pripažino – tai galbūt ir nebus pats sudėtingiausias techniškai projektas. „Skraistės nebus“, – nusijuokė.

Tortas kaip pagrindinis akcentas

„Švenčių studijos“ vadovė Jolanta Turaitė sakė, kad tai nebus tiesiog kalėdinė eglutė, tai bus didesnis projektas.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė

„Kiekvienais metais stengiamės kažkaip kitaip pažiūrėti į centrinę miesto dalį, kurioje vyksta pagrindinė šventė. Kadangi šiemet tai yra prieš didįjį 700 metų jubiliejų Kalėdos, tai norėjosi parodyti, kaip galima įdomiai atraktyviai pradėti visiems švęsti jau dabar suprantamais būdais.

Tortas yra pagrindinis akcentas per visas šventes – kai žmogus gimsta, kai švenčia savo pagrindines datas, vardadienius, gimtadienius, vestuves. Tai yra labai suprantamas šventinis atributas, dėl to pasirinkome tokią temą“, – kalbėjo J.Turaitė.

Atsiperkanti investicija

VšĮ „GO Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė akcentavo, kad svarbu ne tik tai, jog tai šventė miestiečiams, bet ir tai, kad Vilnius konkuruoja ir su kitais miestais – dėl investicijų, turistų, žinomumo ir t. t.

„Nuolat sukame galvą, kaip pristatyti tą miestą. Ir Kalėdos jau kelerius metus tapo tokia mūsų vizitine kortele, kartais net vadiname produktu, kurį mums pavyko labai sėkmingai įsukti. Jau ne vienerius metus ir užsienio žiniasklaida pamini mūsų Kalėdų eglę kaip vieną gražiausią ar gražiausią pasaulyje.

Miestui tai reiškia, kad jis bus minimas ir minimas užsienio žiniasklaidoje, kad turistai, kurie svarsto, kur vykti ar per pačias Kalėdas ar vėliau, svarsto galimybę apsilankyti Vilniuje. Žmonės, kurie svarsto persikelti, irgi sužino apie Vilnių“, – sakė ji.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Statoma šių metų Vilniaus Kalėdų eglė

Kaip teigė I.Romanovskienė, su užsieniu apie Kalėdas pradeda dirbti dar ankstyvą rudenį, šiemet tikimasi sulaukti apie 50 užsienio žurnalistų, kurie aplankys Vilnių, tai bus rekordinis skaičius, taip pat ir kitų svečių.

„Nauda gal ne visada pamatuojama, tačiau viską galima paversti ir eurais, nes žmonės čia nakvoja viešbučiuose, lankosi kavinėse, vienas turistas čia palieka apie 200 eurų, tai galima paskaičiuoti, kiek grįžta į valstybės biudžetą“, – kalbėjo I.Romanovskienė.

Jos teigimu, šiemet laukiama 100 tūkst. turistų būtent kalėdiniu laikotarpiu. Ji tikino, kad surengti įsimintinas Kalėdas tikrai apsimoka.

393 tūkst. eurų – toks šių metų Vilniaus kalėdinės programos biudžetas, pernai buvo apie 90 tūkst. eurų mažiau. Tai didžiausias kada nors buvęs kalėdinis biudžetas.

Fejerverkų per šventes miestas neleis, skatins ir pačius miestiečius to nedaryti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis