Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 07 18

Vilniaus kiemsargiai, bijodami negauti algų, surengė piketą – savivaldybė miestą tvarkančioms bendrovėms skolinga per 15,4 mln. Lt

Vilniaus kiemsargiai, bijodami negauti algų, ketvirtadienį surengė piketus prie sostinės savivaldybės ir Vyriausybės. Esą savivaldybė daugiau nei pusės miesto teritoriją tvarkančiai bendrovei įsiskolino didžiules sumas, tad nuo šiandien jie priversti dirbti nemokamai, nes bendrovė nebeturi pinigų algoms.
Sostinės kiemsargiai piketavo bijodami negauti algų už savo darbą.
Sostinės kiemsargiai piketavo bijodami negauti algų už savo darbą. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.
Temos: 1 Kiemsargiai

„Grąžinkite mūsų uždirbtus pinigus“, „Asfaltui milijardai, švarai špyga“, „Mes už švarą, bet ne už alkį“. Su tokiais plakatais ketvirtadienį prieš vidurdienį Europos aikštėje stoviniavo būrelis kiemsargių su šluotomis ir karučiais.

Prie Vyriausybės ir Vilniaus savivaldybės surengti piketai nebuvo gausūs – kiemsargiai jiems leidimų neprašė, tad su plakatais stovėjo po devynis žmones. „Naujamiesčio būsto“ darbuotojai tvirtina sužinoję, kad nuo šiandien jie turi dirbti už dyką, nes bendrovė nebeturės pinigų sumokėti jiems algų.

„Mes uždirbame minimumą, o dabar sako, kad ir to nemokės. O teritorijos, kurias tvarkome, didžiulės, turime dirbti 8 valandas – nuo 6 val. ryto iki 13 arba 14 val. Jeigu bent kelias dienas neišeisime į darbą, miesto centras paskęs šiukšlėse“, – vienas per kitą skundėsi į piketą susirinkę kiemsargiai.

Už praėjusį mėnesį kiemsargiai atlyginimus dar gavo, tačiau iš įmonės vadovybės išgirdo žinią, kad nuo šiandien bus priversti dirbti nemokamai – „Naujamiesčio būstas“ nebeturi galimybių jiems sumokėti algų. Esą savivaldybės skolos miesto tvarkytojams didžiulės.

Bendrovės Šnipiškių seniūnijos valymo vadybininkė Jūratė Baločkienė patvirtino, kad žmonės baiminasi ne be reikalo. Minimalų darbo užmokestį gaunantiems darbuotojams nėra lengva ir vieną mėnesį likti be pragyvenimo šaltinio, bet įmonė vidinių resursų nebeturi – sumažinti darbuotojų skaičiaus ji nebegali, nes ir dabar darbuotojai tvarko dideles teritorijas, padidinti darbo krūvį irgi negalima, nes tiek darbų atlikti nebebus įmanoma fiziškai.

„Savivaldybė turėtų kažkaip tą klausimą spręsti, gal su Vyriausybe. Mes suprantame, kad miesto skolos didžiulės, pinigų nėra, bet juk dabar pirmininkavimas, ir Vilnius turi būti švarus, o viskas juk priklauso nuo šitų žmogelių – ir gatvės, kad būtų švarios, ir kad šiukšlių nebūtų. O jeigu jiems nemokėsi pinigų, jie nedirbs, juk ir taip minimumą gauna“, – kalbėjo J.Baločkienė.

Pastarieji metai mums buvo itin sunkūs dėl to, kas susiję su savivaldybės mokėjimais. Visą laiką turėjome ieškoti papildomų finansavimo šaltinių savo veiklai ir priėjome tokią ribą, kai nebeturime iš ko finansuoti šitos veiklos, – sakė M.Strigockis.

„Naujamiesčio būsto“ direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Strigockis teigė, kad jau už praėjusį mėnesį ne visi darbuotojai gavo darbo užmokestį. „Pastarieji metai mums buvo itin sunkūs dėl to, kas susiję su savivaldybės mokėjimais. Visą laiką turėjome ieškoti papildomų finansavimo šaltinių savo veiklai ir priėjome tokią ribą, kai nebeturime iš ko finansuoti šitos veiklos. Bankai, partneriai, tiekėjai iki šiol palaukdavo atsiskaitymo iš mūsų. O dabar mes esame paslaugų suteikę už 14 mln. Lt“, – sakė M.Strigockis.

Ši skola yra ne tik už šiuos, bet ir už praėjusius metus, todėl bendrovė tvirtina pritrūkusi apyvartinių lėšų, iš kurių ir buvo mokami atlyginimai. „Šį mėnesį dar daliai kiemsargių išmokėjome atlyginimus šiek tiek vėluodami, o daliai dar nesame sumokėję“, – teigė „Naujamiesčio būsto“ direktoriaus pavaduotojas.

Bendrovės atstovas netryško optimizmu, kad Vilniaus savivaldybė ims ir staiga grąžins visas skolas, ypač girdint ne tik miesto vadovų kalbas, bet ir premjero Algirdo Butkevičiaus žodžius, jog savivaldybė yra nemoki. Vis dėlto drastiškų priemonių imtis kol kas nežadama – streikų nei kiemsargiai, nei bendrovė nėra suplanavusi. Vis dėlto neatmetama, kad negavę algų bent dalis kiemsargių atsisakys dirbti.

„Naujamiesčio būstas“ tvarko daugiau nei pusę miesto – visą Vilniaus centrą (Šnipiškes, Naujamiestį, Senamiestį, Žvėryną) bei dalį gyvenamųjų rajonų (Lazdynus, Karoliniškes, Viršuliškes, Pašilaičius, Šeškinę, Fabijoniškes). Šį darbą dirba beveik 500 kiemsargių ir garažo darbuotojų.

Vilniaus savivaldybė yra įsiskolinusi visoms miestą tvarkančioms bendrovėms. Kaip pranešė savivaldybės Viešųjų ryšių skyrius, už atliktus darbus „Naujamiesčio būstui“ nesumokėta 923,6 tūkst. Lt, UAB „Stebulė“ – 1,84 mln. Lt, AB „Tukompa“ – 628 tūkst. Lt, Vilniaus miesto parkams – 415 tūkst. Lt, „Grindai“ – net 11,6 mln. Lt. Kada pavyktų grąžinti tas skolas, nežinia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos