Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 08 13 /12:34

Algų negaunantys Vilniaus kiemsargiai nuo rugsėjo grasina paskandinti sostinę šiukšlėse

Prieš mėnesį surengę įspėjamąjį piketą kiemsargiai atsakymo tvirtina nesulaukę – savivaldybės skolos miestą tvarkančioms bendrovėms nemažėja, tad nuo rugsėjo grasinama Vilnių paskandinti šiukšlėse. Kiemsargiai norėjo peticiją su reikalavimais išmokėti atlyginimus įteikti sostinės vicemerui Jaroslavui Kaminskiui, tačiau jo nesulaukę paliko raštą su parašais savivaldybės priimamajame.
Kiemsargiai prie Vilniaus miesto savivaldybės.
Kiemsargiai prie Vilniaus miesto savivaldybės. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Aikštėje šalia savivaldybės susirinko gausus būrys Vilniaus kiemsargių. Tiesa, leidimo didesniam mitingui jie neturėjo, tad su plakatais stovėjo vos keli – kaip ir numatyta reikalavimuose akcijai be leidimo. Peticiją su reikalavimu išmokėti atlyginimus ir apie 400 kiemsargių parašų į savivaldybę nešė Jungtinės komunalinio ūkio darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Renata Kaušienė ir keli miestą tvarkančių bendrovių darbuotojai.

Anot R.Kaušienės, peticiją norėta perduoti tiesiai vicemerui J.Kaminskiui, tačiau iš anksto nesitarę miesto tvarkytojai iš vicemero sekretorės išgirdo, kad J.Kaminskis šiuo metu posėdyje ir jų priimti negali. Tai kiemsargius papiktino – esą valdžiai nerūpi nei paprasti žmonės, nei miesto tvarka.

„Kaip mes galėsime valyti, jeigu žmonės ruošiasi išeiti iš darbo. Kas tvarkys? Ar jūs dirbtumėte, jeigu jums nemokėtų algų? Juk jiems reikia vaikus leisti į mokyklą, jie neturi už ką valgyti pirkti, mokesčius mokėti. Jie turi ateiti ir reikalauti savo uždirbtų pinigų, tai absurdas. Jeigu valdžia, neatlikdama savo funkcijų, neatiduoda pinigų, tai gal jiems nemokėti algų? Tegu savo dalį algos atiduoda kiemsargiams, kurie dirba, kanceliarines išlaidas – transportui, kuris valo miestą“, – piktinosi R.Kaušienė.

Profsąjungų pirmininkė tvirtino, kad net ir nesumokėdama skolų miesto savivaldybė nuolat kontroliuoja miestą tvarkančių bendrovių darbą, reiškia pretenzijas, jeigu kas nors blogai sutvarkoma.

Anot R.Kaušienės, visoms miestą tvarkančioms bendrovėms savivaldybės skola siekia per 10 mln. Lt. Jos teigimu, kai kuriems miesto tvarkytojams atlyginimai nemokami pusmetį, o visi miesto kiemsargiai algų negauna jau du mėnesius. Iš viso Vilnių valo apie tūkstantis žmonių.

Vilniaus savivaldybės Finansų departamento direktoriaus pavaduotojas Edmundas Kačkus patvirtino, kad savivaldybė skolinga miestą prižiūrinčioms įmonėms daugiau nei 10 mln. Lt. „Mokėjimai įmonėms šiuo metu nevyksta, kadangi pasibaigė biudžete numatyti šioms reikmėms pinigai. Savivaldybė kreipėsi į Finansų ministerija dėl trumpalaikės paskolos trūkstamoms lėšoms padengti, dalį pinigų ministerija skyrė, tikimės gauti ir kitą dalį trečiame ketvirtyje. Tuomet su šiomis įmonėmis ir atsiskaitinėsime“, – teigė E.Kačkus.

Taip pat E.Kačkus priminė, kad šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės finansinė situacija yra itin sudėtinga. „Skola pasiekusi per 1,1 mlrd. Lt ribą. Miestas patyrė 18 mln. Lt nuostolių dėl pasikeitusio Nekilnojamo turto mokesčio įstatymo. Vilniuje liekanti gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalis 2013 m. tesiekia 42 proc., tuo pat metu, kai kitiems Lietuvos miestams ten surenkama GPM dalis yra kur kas didesnė – Kaune ir Klaipėdoje siekia 85 proc.“, – teisinti miesto savivaldybę bandė E.Kačkus.

Įspėjamąjį piketą liepos vidury buvo surengę bendrovėje „Naujamiesčio būstas“ dirbantys kiemsargiai. Ši įmonė tvarko daugiau nei pusę miesto – visą Vilniaus centrą (Šnipiškes, Naujamiestį, Senamiestį, Žvėryną) bei dalį miegamųjų rajonų (Lazdynus, Karoliniškes, Viršuliškes, Pašilaičius, Šeškinę, Fabijoniškes), joje dirba beveik 500 kiemsargių ir garažo darbuotojų.

Šiuo metu Vilniaus savivaldybė penkios bendrovėms – „Naujamiesčio būstas“, „Stebulė“. „Tukompa“, „Grinda“ ir Vilniaus miesto parkai – yra skolinga beveik 12,3 mln. Lt. „Naujamiesčio būstui“ skola siekia 441,7 tūkst. Lt, „Stebulei“ – 807,5 tūkst. Lt, „Tukompai“ – 649,6 tūkst. Lt, Vilniaus miesto parkams – 407,3 tūkst. Lt, „Grindai“ – beveik 10 mln. Lt. Per pastarąjį mėnesį nuo liepos 23 dienos skola sumažėjo 3,1 mln. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos