„Gal iš savo kabineto aukštybių neįžiūrite žmonių, o tik gražius plotus?“ „Buldozerinei politikai ne!“ „Kas svarbiau: ligoninė ar sklypas?“ „Vilniuje jau uždarytos kelios ligoninės“, – tokie įrašai švietė iš darbuotojų plakatų antradienį, kai gyvu žiedu buvo apjuostas ligoninės Antakalnio g. 124 pastatas. O trečiadienį juos medikai atsinešė prie savivaldybės.
Bando išsaugoti
Protestų ligoninės Antakalnio gale darbuotojai ėmėsi dėl Vilniaus miesto tarybos posėdyje svarstyto klausimo „nutraukti viešosios įstaigos Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio filialo veiklą (buveinės adresas – Antakalnio g. 124, Vilnius) iki 2017 m. birželio 30 d.“
Jeigu sprendimo projektui būtų pritarta, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorius būtų įpareigotas išregistruoti Antakalnio filialą iš Lietuvos Respublikos juridinių asmenų registro ir atlikti kitas su filialo veiklos nutraukimu susijusias procedūras iki 2017 m. birželio 30 d, o iki rugpjūčio 31-osios – pateikti savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamentui siūlymus dėl įstaigos struktūros pertvarkymo, kuriuos įgyvendinti teks iki kitų metų vasario pabaigos.
Anot darbuotojų, tai noras sunaikinti jų įstaigą.
Vilniaus vicemeras, kuruojantis sveikatos klausimus, Gintautas Paluckas tvirtina, kad iš esmės ligoninės darbuotojas situacija nesikeis – pertvarka palies tik administraciją ir kelių skyrių vadovus. „Nė vienas gydytojas, slaugytojas ar sanitaras nėra atleidžiamas“, – tikino vicemeras.
Tačiau šie pažadai darbuotojų nerimo nesklaido. „Visiškai negalima tikėti, kas sakoma. Kai kas, matyt, išliks, kai kas ne. Tiesiog netikime tais visais planais... Šiandien dirbame gerai, produktyviai ir atnešdami pelno. Ir ligoniams gerai, ir visiems gerai. Nemanau, kad bus geriau“, – 15min sakė viena Antakalnio filialo darbuotoja.
Sutaupys 200 tūkst. eurų
Vilniaus savivaldybės Socialinių reikalų ir sveikatos departamento direktorius Jonas Bartlingas, pristatydamas tarybos posėdyje klausimą, teigė, kad norima panaikinti filialo juridinį statusą, tačiau nekeičiant pačios ligoninės veiklos, neatleidžiant darbuotojų. Jis tvirtino, kad net ir dubliuojantys savo veiklą skyriai išliks, tarkim, Chirurgijos skyrius bus ir vienose, ir kitose ligoninės patalpose.
Vien darbo užmokesčio fondo atleidę 6 vadovus sutaupysime 200 tūkst. eurų per metus, – teigė N.Markevičius.
Tačiau tarybos sprendimo reikia, kadangi pagal įstatymą tik steigėjas gali keisti įstaigos statusą, o ne ligoninės, kuriai filialas priklauso, vadovybė.
Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, kurios dalimi taps dabartinis Antakalnio filialas, direktorius Narimantas Markevičius teigė, kad tai vienintelė įstaiga Lietuvoje, kuri turi dvi administracijas – ir Vilniaus miesto klinikinė ligoninė, ir Antakalnio filialas turi direktorius, pavaduotojus, administracinių struktūrų vadovus. Su tiekėjais pasirašomos dvi sutartys, už jas daromi du bankiniai pavedimai, kas kainuoja, ir t.t.
„Yra paskaičiuota, kad vien darbo užmokesčio fondo atleidę 6 vadovus sutaupysime 200 tūkst. eurų per metus ir visi tie pinigai bus skiriami mūsų tiesioginiam darbui – sveikatos paslaugų kokybės gerinimui“, – teigė direktorius.
Išklausę direktorių, uždavę jam ne vieną klausimą vis dėlto Vilniaus tarybos nariai balsavo „kojomis“ – dalis politikų balsavime nedalyvavo, tad nebelikus kvorumo joks sprendimas dėl ligoninės priimtas nebuvo. Tuo pačiu baigėsi ir tarybos posėdis, nors jo darbotvarkėje dar 26 klausimai.