Pranešime spaudai teigiama, kad pratybų metu buvo imituojamas avarinis keleivinio orlaivio nusileidimas, gaisro gesinimas ir žmonių gelbėjimas. Taip siekta patikrinti ir tobulinti TVOU struktūrinių padalinių ir Vilniaus miesto specialios paskirties tarnybų bendradarbiavimą įvykus orlaivio avarijai Vilniaus oro uosto teritorijoje.
„Visos oro uosto gelbėjimo pajėgos savo darbą atliko operatyviai ir tinkamai. Jos yra pasirengusios atlikti reikalingus orlaivių ir žmonių gelbėjimo darbus 24 valandas per parą. – Po pratybų konstatavo TVOU Priešgaisrinės tarnybos viršininkas Julius Šileika. – Rengdami pratybas, dar kartą pasitikriname savo įgūdžius ir techniką.“
Mokomosiose gelbėjimo pratybose buvo panaudotas TVOU specialios paskirties tarnybų transportas, gelbėjimo priemonės ir komandos.
Mokomosiose gelbėjimo pratybose buvo panaudotas TVOU specialios paskirties tarnybų transportas, gelbėjimo priemonės ir komandos. Taip pat šiose pratybose dalyvavo Vilniaus miesto specialios paskirties tarnybos: Vilniaus apskrities Priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai; Vilniaus miesto Greitosios medicinos pagalbos stoties medikai; Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai (VPK); VPK Transporto policijos komisariato pareigūnai; Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus oro uosto užkardos pareigūnai; Viešojo saugumo tarnybos Vilniaus dalinio oro uosto apsaugos sargybos pareigūnai; Antžemines paslaugas teikiančios įmonės UAB „Litcargus“ ir UAB „Baltic Ground Services“ darbuotojai. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aviacijos instituto studentai atliko „sužeistų“ keleivių vaidmenį.
Pratybas stebėjo Civilinės aviacijos administracijos, Kauno oro uosto, aviakompanijų, Vilniaus miesto Civilinės saugos tarnybos atsakingi vadovai ir žiniasklaidos atstovai.
Panašios mokomosios pratybos TVOU vyko birželio pradžioje.