2018 02 07 /13:04

Vilniaus prokuratūrai pavesta ištirti liudijimus apie seksualinį priekabiavimą

Vilniaus apygardos prokuratūra vertins viešai paskelbtus pranešimus apie galimą seksualinį priekabiavimą. Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis pavedė jai atlikti išsamų ir detalų teisinį visų aplinkybių patikrinimą.
Vilniaus apygardos prokuratūra
Vilniaus apygardos prokuratūra / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Anot prokuratūros pranešimo, tai padaryta atsižvelgiant į viešai skelbiamų pranešimų dėl galimai patirto seksualinio priekabiavimo mastą ir nurodomas aplinkybes.

Tuo pačiu prokuratūra pažymi, seksualinis priekabiavimas yra baudžiamasis nusižengimas,jam galioja senaties terminas – treji metai.

Baudžiamasis kodeksas nurodo, kad tas, kas siekdamas seksualinio bendravimo ar pasitenkinimo vulgariais ar panašiais veiksmais, pasiūlymais ar užuominomis priekabiavo prie pagal tarnybą ar kitaip priklausomo asmens, padarė baudžiamąjį nusižengimą ir baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gabrielius Landsbergis

„Pagal šio straipsnio nuostatas, asmeniui, padariusiam nusikalstamą veiką, negali būti priimtas apkaltinamasis nuosprendis, jeigu nuo baudžiamojo nusižengimo padarymo yra praėję treji metai, tačiau senaties terminas skaičiuojamas tik nuo paskutinės išaiškintos nusikalstamos veikos. Tai reiškia, kad jeigu įrodoma, kad nesuėjus senačiai asmuo yra įvykdęs ir kitas nusikalstamas veikas, jam gali tekti atsakyti ir už tas, kurias jis įvykdė anksčiau nei prieš trejus metus“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Trečiadienį dėl viešumoje eskaluojamos seksualinio priekabiavimo problemos į Generalinę prokuratūrą pranešė besikreipiantis Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Prokuratūros jis prašo pradėti tyrimą dėl „padėties tam tikrose institucijose, įvertinant, ar jų vadovybė tinkamai atliko pareigas, ar nebuvo sukūrusi aplaidžios atmosferos, leidžiančios susidaryti nebaudžiamumo atmosferai“.

„Kreipiuosi į Generalinį prokurorą, nes nenoriu likti tik besipiktinantis pasyvus stebėtojas. Taip pat tikiuosi, kad surasime sistemą, kaip mes, kaip visuomenė, spręsime tokias problemas. Kaip suteiksime aukoms viltį, kad jų atsiskleidimas nebus tik šauksmas tyruose ar interneto tinklalapiuose. Bet tuo pačiu, kaip padėsime apsaugoti tuos, kurie gali būti apkaltinti neteisingai arba pasmerkti be teismo. Manau, kad valstybė turi surasti kelią, kaip išbristi iš šios ypač kontroversiškos situacijos. Taip pat tikiuosi, kad tik tokiu būdu suskursime precedentą, kaip valstybė turi reaguoti į panašaus pobūdžio problemas, nes iki šiol matėme tik pasimetimą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas politikas.

Pastarąją savaitę kaltinimų seksualiniu priekabiavimu, studentų žeminimu ir kitokiu nederamu elgesiu sulaukė jau buvę Vilniaus dailės akademijos (VDA) dėstytojai Jonas Gasiūnas ir Arvydas Liepuonius, VDA tebedirbantis fotografas Gintautas Trimakas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje dėstantis teatro režisierius Jonas Vaitkus. Anksčiau dvi menininkės tokiu elgesiu apkaltino kino režisierių Šarūną Bartą.

Dėl seksualinio priekabiavimo prokurorai įtarimus yra pateikę ir buvusiam Seimo nariui Kęstučiui Pūkui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis