Tokie pasiūlymai nusiųsti Energetikos ministerijai ir Valstybinei kainų ir energetikos kontrolės komisijai, meras Artūras Zuokas juos jau aptarė ir su premjeru Andriumi Kubiliumi. Belieka sulaukti jų atsakymo. Šiluma esą Vilniuje pigtų 6 ct/kWh arba 23 proc.
Šiuo metu Lietuvos elektrinė Elektrėnuose turi nustatytą elektros kvotą – 1.740 GWh, o už vieną kilovatvalandę jai mokama 38,08 ct. Vilniaus termofikacinės elektrinės kvota siekia tik 457 GWh, o kaina už kilovatvalandę – 23,88 ct.
A.Zuokas siūlo elektros kvotą padidinti iki 962 GWh ir mokėti už ją tiek pat kaip ir Lietuvos elektrinei. Šios lėšos ir leistų sumažinti šilumos kainas vilniečiams. „Kalbant apie standartinį 50 kv.m butą, vilniečiai galėtų sutaupyti po 700 Lt per visą šildymo sezoną“, – privalumus vardijo meras.
Mero pavaduotojas Jaroslavas Kaminskis atkreipė dėmesį ir į tai, kad tendencija, jog dujų kaina tik augs, akivaizdi, o brangstanti šiluma labiausiai paliečia pažeidžiamiausią visuomenės sluoksnį – pensininkus ir mažas pajamas turinčius asmenis. „Sutaupydami 700 Lt, jie sutaupys vidutiniškai vieną pensiją per metus. Be to, sumažėtų mokesčiai už gyvatuką, karštą vandenį. Sutaupytume ir lėšų, skirtų socialinėms išmokoms, kompensacijoms už šildymą“, – vardijo J.Kaminskis.
Anot A.Zuoko, Lietuvos elektrinė Elektrėnuose, gamindama elektrą, šilumos energiją išleidžia į ežerą taip jį šildydama, o Vilniuje gaminant tokį patį elektros kiekį ir mokant tokią pačią kainą gerokai sumažėtų gyventojų sąskaitos už šildymą.
Anot mero, „Vilniaus energija“ negautų jokio papildomo pelno, tik būtų įsipareigojusi pagaminti numatytą elektros kiekį.
Atsakymo iš Vyriausybės ir Energetikos ministerijos tikimasi artimiausiu metu. „Tikimės, kad jie supranta šio klausimo svarbą“, – teigė A.Zuokas.