Tai jau ketvirtasis toks susitikimas su visuomene.
Kaip skelbia Vilniaus miesto duomenų centras ID Vilnius, šis dokumentas taps strategine priemone, apibrėžiančia, kaip ir ką reikia saugoti Vilniaus istoriniame centre. Po pristatymo visuomenei, valdymo plano projektas bus tobulinamas atsižvelgiant į gautas pastabas ir siunčiamas UNESCO Pasaulio paveldo centro peržiūrai.
Vilniaus istorinio centro valdymo planas rengiamas nuo šių metų gegužės. Plano rengėjai – Vilniaus savivaldybė bendradarbiaujant su Kultūros ministerija.
Kaip teigia projekto koordinatorė, paveldo apsaugos specialistė Rugilė Balkaitė Puodžiūnienė, valdymo planą rengė kviestinių ekspertų, savo sričių profesionalų, grupė. Rengiant planą taip pat pasitelkta ir užsienio ekspertų patirtis, sulaukta pasiūlymų iš visuomenės, įvairių institucijų.
„Procesas išties sudėtingas, ir kartu jis sudarė sąlygas pirmą kartą per 30 metų kompleksiškai pažvelgti į įvairius, su Vertybės apsauga ir jos puoselėjimu, susijusius procesus bei pasiūlyti galimus sprendimo būdus", – teigia specialistė.
Pagrindinės rengiamo dokumento dalys yra esamos situacijos analizė ir veiksmų plano projektas. Pastarąjį sudaro keturi sluoksniai – atsparumas, apsauga ir subalansuotas vystymas, bendruomenės bei gyvybingumas.
Kiekvienam iš šių sluoksnių formuojami atskiri tikslai, kurių įgyvendinimui veiksmų plane numatomos trumpos ir ilgos trukmės priemonės.