„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2012 01 12

Vilniaus savivaldybės darbuotojai pietų neiškeitė į tai či mankštą

Vilniaus meras Artūras Zuokas nusprendė, kad savivaldybės dangoraižio darbuotojams kur kas geriau pietų metu sportuoti, o ne valgyti. Tačiau į vidurdienį surengtą tai či mankštą atėjo vos vienas kitas.
Mankšta Vilniaus savivaldybėje
Mankšta Vilniaus savivaldybėje / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Tai či mankštos Vilniuje vyksta jau ne vienerius metus. Pradedant šios žiemos sezoną pirmoji parodomoji mankšta surengta sostinės savivaldybėje, į ją buvo kviečiami savivaldybės darbuotojai. Tačiau neatrodo, kad juos toks pietų praleidimo būdas itin domintų. Be paties mero A.Zuoko ir kelių jo pasekėjų, norinčių pasimankštinti beveik nebuvo.

Artimiausią pusmetį šios mankštos vyks septyniose Vilniaus vietose – šešiose mokyklose (S.Daukanto, Lazdynų, Šv. Kristoforo, M.Daukšos, Antakalnio ir Saulėtekio mokyklose) ir Kokoro-No-Kai kovos menų centre buvusiuose Profsąjungų rūmuose šeštadienio ir sekmadienio rytais. Savivaldybei tai esą nieko nekainuos, nes patalpas mokyklos suteikė nemokamai, o treneriams ketinama sumokėti iš pinigų, kuriuos skyrė Kinijos ambasada. Pastaroji mankštoms propaguoti skyrė 25 tūkst. Lt.

Pats A.Zuokas mankštos metu neatrodė labai gerai mokantis judesius, nors ne kartą yra sakęs, kad šią mankštą mėgsta ir turėdamas laiko mankštinasi. Jis teisinosi negalįs dabar tai či mankštai skirti pakankamai dėmesio dėl laiko stokos. „Visavertei tai či mankštai reikia laiko – mažiausiai pusvalandžio, o geriausiai 45 minučių“, – teigė A.Zuokas ir neatmetė, kad mankštos ateityje gali vykti ir pačioje savivaldybėje.

„Savivaldybėje tokios mankštos nebus, bet reikėtų. Tačiau mes norime priminti, kad Vilnius nori būti sveikas miestas ir sveikatingumo mankštos, kurios vyko vasarą, tęsis ir žiemą. Vilniečiai visus metus galės mokytis labai naudingų sveikatai Rytų mankštos būdų tam, kad mažiau reikėtų vaistų, būtų geresnė nuotaika ir energijos užtektų“, – entuziastingai kalbėjo meras.

A.Zuokas pritarė, kad yra įvairių mankštos formų, tačiau tai či yra geriausiai aprašyta ir Vilniuje yra daugiausiai instruktorių, kurie per pastaruosius metus įgijo jau nemažai patirties. Ši mankšta tinka ir vyresnio amžiaus žmonėms.

„Be to, ši mankšta keičia europietišką žmonių supratimą. Mes pripratę ateiti ir greitai pasimankštinti. Vienas du, keletą kilogramų pakeliame ir suprakaitavę išeiname. Čia viskas priešingai – žmogus neturi skubėti, turi keliauti su gyvenimu ir skirti laiko sau. Tai či mankšta reikalauja daugiau laiko, negu mankšta sporto salėje. Bet to mums ir reikia, kiek galima skubėti“, – tai či mankštos privalumus dėstė Vilniaus meras.

Sveikatingumo mankštos Vilniuje pradėtos organizuoti 2005 metais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“