Kultūros paveldo komisija parengė projektą ,dėl kurio ketina balsavimo būdu apsispręsti penktadienį. Projekte rašoma, kad Vilniaus senamiestis yra „netekęs dalies autentiškumo ir vientisumo“. Tyrimas šiuo klausimu buvo atliekamas aiškinantis, kaip Vilniaus senamiesti pasikeitė nuo 1994 metų, kai jis buvo įrašytas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.
Komisijos primininkė Gražina Drtėmaitė „15 min“ sakė, kad projekte išdėstyti tyrimo rezultatai rodo, jog Lietuvos Vyriausybė kartu su Vilniaus miesto savivaldybe nesirūpina, jog būtų įgyvendinama jų pačių pasirašyta Pasaulio kultūros ir gamtos paveldo apsaugos konvencija. „Jeigu penktadienį priimsime teigiamą sprendimą ir nuspręsime, kad Vilniaus senamiestis tikrai nebėra toks autentiškas, tai bus ženklas, kad sostinės savivaldybei reikia sukrusti, susimąstyti“, – kalbėjo G.Drėmaitė. Anot jos, penktadienį paaiškėjus galutiniams komisijos sprendimui bus kreiptasis į Vyriausybę ir sostinės savivaldybę su konkrečiais pasiūlymais, kaip reikia geriau prižiūrėti Vilniaus senamiestį ir jį apsaugoti.
Kultūros paveldo komisija savo projekte rašo, jog nėra „aiškiai apibrėžtos Vilniaus istorinio centro vertės, nenustatyti jų prioritetai“, „tik dalinai įgyvendinami Pasaulio paveldo komiteto sprendimai dėl Vilniaus senamiesčio“, „iš esmės nevykdoma Senamiesčio stebėsena“, „nėra veiksmingos įstatyminės kontrolės“.
„Pažiūrėkite, kokie aukšti pastatai, netinkantys prie senamiesčio vaizdo jį supa, kokie želdynai“, – vardino G.Drėmaitė.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą