Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2012 05 22

Vilniaus šilumos ūkį siūloma perimti savivaldybei arba Energetikos ministerijai

Sostinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija tvirtina ketinanti surinkti tarybos narių parašus, reikalingus sušaukti neeilinį tarybos posėdį, kuriame Vilniaus šilumos ūkis būtų perduotas į savivaldybės rankas. Tačiau tokią idėją skeptiškai vertina ne tik Vilniaus valdantieji, bet ir kolegos iš opozicijos.
Katilinė
Nauja idėja – Vilniaus šilumos ūkį perduoti Energetikos ministerijai. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Tvarkiečių“ Vilniaus taryboje lyderis Bronius Cicėnas antradienį paskelbė renkantis tarybos narių parašus dėl neeilinio posėdžio sušaukimo ir Vilniaus šilumos ūkio perėmimo į savo rankas. Esą tam yra pagrindas po praeitą savaitę teisėsaugos institucijų atstovų vizitų į su „Vilniaus energija“ susijusias įmones, ten atlikti dokumentų poėmiai, vykdomas ikiteisminis tyrimas, ar šilumos kaina nebuvo dirbtinai didinama „Vilniaus energijai“ įsigyjant kurą šilumos gamybai.

„Mes ne kartą sakėme, kad šilumos tiekėjai naudojasi monopoline padėtimi ir skurdina vilniečius. Manau, kad laikas vieną kartą tiems dalykams užkirsti kelią. Todėl inicijuojame neeilinį savivaldybės tarybos posėdį ir reikalausime nutraukti šilumos ūkio nuomos sutartį“, – sakė B.Cicėnas.

Siūlys spręsti Energetikos ministerijai

Tačiau tokį „tvarkiečio“ ryžtą vėsina kolegos opozicijoje – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija. Pastarosios vadovas Vidas Urbonavičius 15min.lt teigė, kad trečiadienį frakcija ketina susirinkti ir svarstyti kiek kitokį šilumos ūkio ateitį nulemsiantį siūlymą.

„B.Cicėno idėja yra gera, bet nereali, nes Artūras Zuokas dirba Rubikono pasiuntinuku, važinėja į Peterburgą derėtis su „Gazpromu“, puikiai visa tai jaučiame. Todėl mes turėsime kiek kitokį pasiūlymą, galbūt čia jau turėtų įsikišti valstybė, t.y. Energetikos ministerija“, – teigė V.Urbonavičius.

Anot TS-LKD atstovo, Energetikos ministerija, susiklosčius ekstremaliai situacijai, galėtų perimti šilumos ūkio valdymą, o šiuo metu esą jau yra ekstremalios situacijos požymių. „Turime omeny ne tik jau atliktas kratas, bet manome, kad po to gali sekti ir kur kas rimtesni veiksmai. Jeigu paaiškės, kad sukčiavimo mastas yra toks, jog šimtai milijonų litų vilniečių pinigų nuplaukė ir nusėdo privačiose kišenėse, o dabar skelbiama, kad 24 proc. vilniečių yra įsiskolinę „Vilniaus energijai“, tai yra siaubingas skandalas ir to turi imtis aukščiausi valstybės vadovai“, – aiškino V.Urbonavičius.

B.Cicėnas, V.Urbonavičiaus įsitikinimu, išsako griežtą nuomonę, tačiau jo iniciatyva realiai nėra įgyvendinama, kadangi tarybos narių dauguma tikrai nepalaikys tokio sprendimo.

Įžvelgia politikavimą

Didžiausios valdančiųjų frakcijos „TAIP“ vadovas Kęstutis Nėnius kolegos B.Cicėno iniciatyvą pavadino politikavimu. „Parašai kaip parašai, bet turėtų būti kažkoks juridinis pagrindas sutarties nutraukimui. Sutartis yra sutartis ir reikia įsipareigojimus vykdyti. Jeigu jis gali paaiškinti, kodėl tą reikia daryti ir kokios pasekmės laukia, tai duok Dieve jam sveikatos“, – skeptiškai idėją vertino K.Nėnius.

Vilniaus šilumos tinklų direktoriaus pavaduotoju dirbantis K.Nėnius tvirtino negalįs komentuoti, ar praeitą savaitę atliktos teisėsaugininkų kratos gali turėti kokios nors įtakos savivaldybės sprendimams. „Kai bus įrodyta, tai bus ir pagrindas. Tada ir parašų nereikės rinkti. O tai dabar išeina, kad pirma sako „op“, o tik tada šoka per griovį“, – teigė frakcijos „TAIP“ vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?