2016 07 15

Vilniaus šimtukininkai studijuos ne tik Lietuvoje, bet ateitį sieja su tėvyne

Vilniaus mokyklose šiemet per 120 abiturientų valstybinius brandos egzaminus išlaikė puikiai – gavo bent po du aukščiausius įvertinimus.
Vilniaus šimtukininkų apdovanojimai
R.Šimašius sveikina keturis šimtukus gavusį Nikitą Daniliuką. / Valerijos Guiskajos/15min nuotr.

120 sostinės šimtukininkų pakviestą penktadienio rytą į Vilniaus rotušę, kur juos tradiciškai pagerbė sostinės meras. Remigijus Šimašius ne tik spaudė geriausiems abiturientams rankas, bet ir apdovanojo garbės raštais.

Pagerbė tuos, kurių „svajonės žuvo“

Geriausių Vilniaus moksleivių apdovanojimų ceremonija prasidėjo tylos minutę, pagerbiant teroro akto Nicoje aukas. Kaip pastebėjo R.Šimašius, tuos, kurių „svajonės buvo nužudytos penktadienio naktį“.

„Mūsų miestui jūs esate reikalingi. Neseniai buvau susitikęs su jaunais žmonėmis, kurie daug keliauja, daug visko matę, jų klausiau, ar gerai daryti karjerą Vilniuje, ir jie atsakė, kad gerai“, – sveikindamas abiturientus kalbėjo R.Šimašius.

Anot mero, investuotojai, su kuriais jis susitinka, dažniausiai klausia: ar čia yra jaunų, kompetentingų žmonių. „Jūs esate tas Vilnius, kuris auga ir gražėja. Mano žinia jums yra tokia: jūs jūsų miestui esate labai reikalingi“, – sakė R.Šimašius.

Keturi gavo keturis šimtukus

4 šimtukus gavusiųjų Vilniuje nėra tiek jau daug – vos keturi. Kur kas daugiau tokių, kurie aukščiausius įvertinimus gavo iš trijų egzaminų. Jų Vilnius šiemet turi 29. Bent du šimtukus per šių metų brandos egzaminų sesiją gavo net 94 Vilniaus abiturientai.

Tradiciškai daugiausia geriausiai egzaminus išlaikiusių jaunuolių yra iš Vilniaus licėjaus. Sąraše taip pat rikiuojasi Vilniaus jėzuitų gimnazija, Žirmūnų, Gabijos, M.Biržiškos, V.Kačialovo, Jono Pauliaus II, Žvėryno, Senvagės, Vytauto Didžiojo, S.Daukanto, Pilaitės, A.Kulviečio klasikinė, Š.Aleichemo ORT, Vilniaus krikščionių, S.Nėries, „Varpo“ suaugusiųjų gimnazijos, taip pat J.Lelevelio vidurinė mokykla.

Laikas siekti svajonių

Vilniaus licėjaus direktorius Saulius Jurkevičius priminė, kad penktadienis, liepos 15-oji, yra ir Žalgirio mūšio diena, tad jis palinkėjo moksleiviams prisiminti tą dieną kaip savo pergalės dieną.

Valerijos Guiskajos/15min nuotr./Vilniaus šimtukininkų apdovanojimai
Valerijos Guiskajos/15min nuotr./Vilniaus šimtukininkų apdovanojimai

„Jūsų brandos egzaminų rezultatai yra įspūdingi ir gerbtini. Šiandien yra jūsų žvaigždžių valanda, kuri leidžia pajusti savo svarbą. (…) Laikmetis labai palankus realizuoti savo svajones ir puoselėti nerealiausius tikslus“, – kalbėjo direktorius.

Studijuos ir Lietuvoje, ir užsienyje

Patys abiturientai vėsų ir apniukusį penktadienio rytą tryško gera nuotaika, sveikino vieni kitus, kai kurie tiesiai iš Rotušės skubėjo atsiimti brandos atestatų, o vakare planavo išleistuves.

Nesunku mokytis, tik reikėjo įdėti pastangų. Truputėlį ir pasisekė per egzaminus, – šyptelėjo N.Daniliukas.

V.Kačialovo gimnazijos abiturientas Nikita Daniliukas – vienas iš keturių, gavusių keturis šimtukus už brandos egzaminus. Jis laikė matematiką, fiziką, informatiką, anglų kalbą ir visi jie buvo įvertinti aukščiausiu balu. Lietuvių kalbos egzaminą vaikinas laikė B lygiu, tad gavo kiek mažesnį įvertinimą.

„Nesunku mokytis, tik reikėjo įdėti pastangų. Truputėlį ir pasisekė per egzaminus, – šyptelėjo N.Daniliukas. – Studijuosiu programavimą Anglijos Mančesterio universitete. Manau, kad ten aukštesnis studijų lygis, turėsiu daugiau šansų vėliau gauti darbą. Truputį baisu išvažiuoti, bet išvažiavęs įgausiu gyvenimiškos patirties daugiau. Ir tikrai grįšiu.“

Š.Aleichemo ORT gimnaziją baigęs Silvestras Pitkinas tik nusijuokė, paklaustas, ar sunku taip gerai mokytis. Esą reikia pasistengti ir, žinoma, mokytis ne vien per egzaminų sesiją.

Du šimtukus gavęs vaikinas studijuoti pasirinko Vilniaus ISM: „Savo ateitį sieju su Lietuva. Jau įstojau į ISM, studijuosiu tarptautinį verslą.“

„Silpnesnis už lietuvius nesu“

Silpniau pasiruošęs nesijaučiau. Manau, kad mano Jono Pauliaus II gimnazija yra labai stipri mokykla. Man nebuvo problemų laikant egzaminus, buvau visiškai pasiruošęs, – sakė M.Stankevičius.

Jono Pauliaus II gimnaziją lenkų dėstomąja kalba baigęs Michalas Stankevičius tvirtina, kad norint labai gerai išlaikyti egzaminus būtina įdėti daug darbo, tačiau ne tik nuolat sėdėti prie knygų, bet ir prasiblaškyti. O tai, jog jis baigė ne lietuvišką mokyklą, jam problemų per egzaminus nesudarė.

„Silpniau pasiruošęs nesijaučiau. Visi giria Licėjų, kitas geresnes mokyklas, bet aš manau, kad ir mano Jono Pauliaus II gimnazija yra labai stipri mokykla. Man nebuvo problemų laikant egzaminus, buvau visiškai pasiruošęs, neperlenkiau lazdos su stresu“, – juokėsi vaikinas.

Michalas ketina studijuoti programų sistemas Vilniaus universitete. Paklaustas, kodėl rinkosi Lietuvos, o ne užsienio aukštąją mokyklą, jis tikino manąs, kad ir čia gaus pakankamai žinių, kurios padės jam siekiant karjeros.

Visoje Lietuvoje – arti pusantro tūkstančio

Po vieną ar kelis šimtukus už valstybinius brandos egzaminus šiemet visoje Lietuvoje gavo 1404 jaunuoliai. Iš viso šimtu balų įvertinti 1859 darbai.

Kaip rašė BNS, 1060 egzaminus laikiusiųjų gavo po vieną, 252 – po du, 76 – po tris, 13 – po keturis ir trys abiturientai – po penkis šimtukus.

Santykinai daugiausia šimtukų, skaičiuojant nuo egzaminą laikiusiųjų, kandidatai gavo už informacinių technologijų, rusų užsienio kalbos ir anglų užsienio kalbos valstybinius brandos egzaminus.

Prašymus laikyti brandos egzaminus pateikė 33 710 kandidatų (2015 metais – 37 279 kandidatai). Per pastaruosius ketverius metus tai didžiausias kandidatų, užsiregistravusių laikyti brandos egzaminus, pokytis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų