„Mes sakėme, kad tvirtinant šių metų biudžetą mes siūlymą vėl teiksime, nes tai yra krūva pinigų, kurie praktiškai „guli ant žemės“. O mes „Go Vilniui“, turizmo skatinimui, berods, 700 tūkst. eurų esame įrašę. Jei mes galime 1,5 mln. – 2 mln. eurų susirinkti iš turistų, ne iš vietinių gyventojų – kodėl to nepadaryti?“, – BNS sakė socialdemokratų vicemeras Gintautas Paluckas.
Mokestį inicijavę socialdemokratai anksčiau planavo, jog jis galėtų būti įvestas nuo šių metų liepos 1-osios ir tarifas siektų 50 euro centų, o nuo 2017-ųjų metų sausio –1 eurą. Kaip ir anksčiau, planuojama, kad rinkliavą mokėtų visi, kurie apsistotų Vilniaus miesto viešbučiuose, išskyrus numatytas išimtis, o lėšos būtų panaudotos turizmo infrastruktūros vystymui Vilniuje.
Anot G.Palucko, šįkart pereinamasis laikotarpis nebebus siūlomas ir mokestis iškart siektų vieną eurą. Tiesa, dėl konkrečios įgyvendinimo datos, anot jo, dar bus tariamasi su Viešbučių ir restoranų asociacija.
„Bet anąkart jie buvo pasiruošę įgyvendinti per tris mėnesius, nes ten tik programinės įrangos praktiškai klausimas. Net jei priimtumėme sprendimą kompromisinį nuo birželio ar liepos 1-osios, didelio skirtumo nėra, esmė, kad sprendimą reikia priimti“, – teigė politikas.
Meras liberalų vadovas Remigijus Šimašius idėjos neatmeta, tačiau sako, kad tai dar turi būti aptarta su pačiais viešbučiais.
„Miesto žinomumui, miesto infrastruktūrai pagerinti, turistų pasitikimui pagerinti tai būtų labai rimta paspirtis, ir galbūt skrydžių plėtros fondui, nors ir esame skyrę šiek tiek pinigų, čia galėtų padėti. Tai būtų labai naudinga. Ar tai rinkai nepakenktų kitu galu (...), čia klausimas, reikėtų šnekėtis su rinkos dalyviais, kaip jie vertina situaciją, nes nesinorėtų, kad tai priimama kaip elementarus mokestis, o daugiau kad tai yra „susimetimas“ rinkos dalyvių, kad būtų įgyvendinti Vilniaus marketingo ir pasiekiamumo ambicingi tikslai“, – sakė meras.
Nacionalinės turimo verslo asociacijos prezidentė Žydrė Gavelienė komentavo teigiamai vertinantį šiuos siūlymus.
„Nemanome, kad planuojama vieno euro įmoka atbaidytų keliautojus – priešingai, tinkamai investavus surinktas „pagalvės“ mokesčio lėšas, turistų srautus galima tik padidinti.
Visgi, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad pagal galiojančius teisės aktus, „pagalvės“ mokestis, kaip ir kitos rinkliavos patektų į bendrąjį savivaldybės biudžetą. Tad raginame užtikrinti, kad surinktos lėšos bus panaudotos skaidriai, išskirtinai investicijoms į atvykstamąjį turizmą skatinti,“ – 15min atsiųstame komentare cituojama Ž.Gavelienė.
Seimas pernai gegužę pritarė, kad rinkliavas iš turistų galėtų rinkti visos Lietuvos savivaldybės, anksčiau tai buvo leidžiama tik kurortams. Tokį mokestį, siekiantį nuo 50 euro centų iki 1 euro, turi Druskininkai, Birštonas, Palanga, taip pat Kaunas.