Toks sprendimas priimtas bendru sutarimu.
Taryba prieš tai bendru sutarimu patvirtino nuostatus, kuriais ji „mero siūlymu gali panaikinti suteiktą Vilniaus miesto garbės piliečio vardą“, nes iki šiol tokios galimybės nebuvo numačiusi.
„Tikėkimės, kad niekada daugiau nepasitaikys tokių atvejų kai kažkas užsitrauks gėdą ir reiks tokį klausimą svarstyti“, – tarybos posėdžio metu sakė sostinės meras Remigijus Šimašius.
D.Hastertas apdovanojimą gavo 2001 metais už nuoseklų Lietuvos narystės NATO rėmimą.
Vis dėlto 2016-aisiais D.Hastertas buvo nuteistas 15 mėnesių kalėti bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su atsilyginimu už tylėjimą dėl seksualinio išnaudojimo.
Buvęs JAV Atstovų Rūmų pirmininkas prisipažino, kad nuo 7-ojo dešimtmečio iki 9-ojo dešimtmečio pradžios, dar iki savo karjeros Kongrese, jis seksualiai išnaudojo berniukus, kai dirbo mokytoju ir imtynių treneriu Jorkvilio mokykloje Ilinojuje.
Politikas Atstovų Rūmų pirmininko pareigas ėjo nuo 1999-ųjų iki 2007-ųjų. Tuo metu jis laikytas santūriu, maloniu politiku, padėjusiu JAV Kongresui pereinamuoju laikotarpiu po jo pirmtako Newto Gingricho pirmininkavimo.
D.Hastertas atsistatydino iš Kongreso įtartas pro pirštus žiūrėjęs į skandalą, kilusį dėl to, kad kitas buvęs Atstovų Rūmų narys, Markas Foley, siuntinėjo seksualiai atviras ar dviprasmiškas žinutes į paauglių puslapius.
2001-aisiais politikas buvo įvertintas ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino pirmojo laipsnio ordinu, tačiau prezidentas Gitanas Nausėda šį JAV politiką sausio pabaigoje išbraukė iš apdovanotųjų sąrašo.
Tiek Prezidentūra, tiek Vilniaus savivaldybė iniciatyvų dėl apdovanojimų iš D.Hasterto atėmimo ėmėsi šiemet sulaukusi BNS klausimų.