„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2022 06 21

„Vilniaus vandenys“ imasi iniciatyvos ir už sostinės ribų: skatins visoje Lietuvoje gerti vandenį iš čiaupo ir atsisakyti vandens plastikiniuose buteliuose

Didžiausia šalyje vandentvarkos įmonė „Vilniaus vandenys“ pradeda nacionalinę iniciatyvą „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“, kuria įvairių verslo sektorių atstovus norima skatinti savo klientus vaišinti išimtinai vandentiekio vandeniu.
Mineralinis vanduo
Mineralinis vanduo / 123RF.com nuotr.

„Praėjusiais metais Vilniaus mieste vykdėme iniciatyvą „Gerk tyrą Vilniaus vandenį“, kurios metu svetingumo sektoriaus atstovai savo klientams ir svečiams išdalino beveik 700 000 stiklinių vandens iš čiaupo. Šiemet nusprendėme organizuoti nacionalinę kampaniją ir prie iniciatyvos kviečiame prisijungti visas šalies savivaldybes, vandentvarkos įmones ir verslus visoje Lietuvoje. Juk visa mūsų šalis, ne tik Vilniaus regionas, garsėja kokybišku vandeniu, kuris teka iš čiaupo, o jo kokybė nenusileidžia vandeniui, kuris parduodamas plastikiniame butelyje prekybos centruose“, – sako bendrovės „Vilniaus vandenys“ vadovas Saulius Savickas.

Kampaniją palaikančios Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras Valdas Benkunskas džiaugiasi atnaujinama kampanija ir Vilniaus miesto rodoma lyderyste.

„Per paskutinius kelerius metus su „Vilniaus vandenimis“ geriamojo vandens vartojimą viešose vietose padarėme paprastą ir lengvai prieinamą. Viešosios erdvės, ugdymo įstaigos ir miesto renginiai buvo aprūpinti naudoti patogiomis gertuvėmis. O į geriamojo vandens kampaniją įsijungus ir svetingumo sektoriui, supratome, kad ima trūkti erdvės idėjoms įgyvendinti. Dėl to šiemet Vilnius ėmėsi lyderystės ir įtraukė į kampaniją kitus Lietuvos regionus. Tikimės, kad kampanijos rėmų išplėtimas turės didesnį poveikį ir mus supančiai aplinkai“, – pažymi Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Vasarą vanduo, ore tvyrant karščiams, visiems šalies gyventojams tampa itin aktualus. Rinkdamiesi vandenį iš čiaupo galime sutaupyti, rūpinamės savo sveikata prisidedame prie plastiko vartojimo mažinimo.

Rinkdamiesi vandenį iš čiaupo galime sutaupyti, rūpinamės savo sveikata prisidedame prie plastiko vartojimo mažinimo

Plastikas yra viena didžiausių aplinkosaugos problemų. Jam suirti reikia maždaug 200–500 metų, o į vandenynus patenkančios jo atliekos kasmet pražudo apie milijoną įvairių jūros būtybių. Siekiant atkreipti dėmesį į plastikinių butelių problemą, žinoma šalies menininkė Monika Dirsytė iš panaudotų plastikinių vandens talpų sukūrė instaliaciją – smėlio laikrodį primenantį vandens laikrodį. Jau artimiausiu metu trys menininkės kurti laikrodžiai papuoš pagrindines Vilniaus aikštes.

„Man labai artimos ekologinės ir aplinkosaugos temos – juk visi esame gamtos dalis, todėl turime ja rūpintis. Sulaukusi pasiūlymo sukurti instaliaciją kampanijai „Vanduo – gyvenimas. Dalinkis“ iškart sutikau. Instaliacijos idėja gimė pagalvojus apie laikrodį. Gyvename pasaulyje, kuriame pirmą kartą žmogaus veikla ir priimami sprendimai yra labai galingi ir daug ką keičiantys, o pati žmogaus galia tampa grėsme jo egzistencijai. Mūsų taršos mąstai, vartojimo apimtys yra tokios didelės, kad ne tik patys pradedame skęsti savo pačių vartojime, bet ir skandiname visą pasaulį. Net neįsivaizduojame, kiek laiko turime išsigelbėti, o laikrodis tiksi“, – sako menininkė M. Dirsytė.

Vykdant kampaniją kino mėgėjus „Vilniaus vandenys“ pakvies į nemokamus filmų apie žmogaus poveikį aplinkai vakarus po atviru dangumi Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje.

Kviesdami verslus su savo klientais dalintis vandeniu „Vilniaus vandenys“ netiesiogiai dalinsis vandeniu ir su Ukrainos gyventojais: šios šalies vandentvarkos įmonėmis bus išsiųsta papildoma siunta natrio hipochlorito – didelio efektyvumo dezinfekuojančios priemonės. Ši cheminė medžiaga reikalinga geriamo vandens ruošimui.

Priešingai nei Lietuva Ukraina neturi tiek daug gėlo požeminio vandens, todėl turi valyti paviršinius vandenis ir naudoti šį vandenį kasdieniame gyvenime. Neturėdamos pakankamai cheminių priemonių vandens dezinfekcijai, Ukrainos vandentvarkos įmonės negalėtų užtikrinti vandens prieinamumo žmonėms ir šalis atsidurtų sudėtingoje humanitarinėje situacijoje. Dėl karo vandens dezinfekcijai naudojamų cheminių medžiagų tiekimas Ukrainos vandentvarkos bendrovėms yra sutrikęs.

Daugiau informacijos apie „Vilniaus vandenų“ inicijuojamą kampaniją – www.vanduoisciaupo.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs