2008 08 08

Vilniečiai bejėgiai prieš netvarkingus kaimynus

Netvarkingos kaimynystės įkaitiais tapę vilniečiai jaučiasi bejėgiai ir nežino, kaip priversti šiukšlėmis aptekusius kaimynus susitvarkyti. Valdininkai tikina, kad įsisenėjusi problema sunkiai sprendžiama, bet pagelbėti gali teismai.
Šnipiškių gyventoja tikino tvarkantį sandėliuką ir nesuprantanti, ko skundžiasi kaimynai.
Šnipiškių gyventoja tikino tvarkantį sandėliuką ir nesuprantanti, ko skundžiasi kaimynai. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Temos: 1 Šiukšlės

„Iš buto greta sklinda baisi smarvė, o neseniai iš ten ėmė bėgioti pelės, kurių niekada nebuvo“, – „15min“ netvarkingais kaimynais skundėsi studentas Tadas. Pasak jo, šiai kaimynei jau atjungtos dujos, bet ji ir su elektrine krosnele vos nepadegė namo.

„Atvažiavo ugniagesiai, bet jie į vidų laužtis negali, todėl atjungė tik elektrą laiptinėje“, – pasakojo Tadas.

Jaunuolis ne vienintelis besiskundžiantis kaimynais. Ypač opi ši problema Šnipiškių mikrorajone, kur tokių šiukšlėmis aptekusių butų kur kas daugiau.

„Laiptinės sandėliuke šiukšlėse nuolat kapstosi moteriškė, visa laiptinė dvokia“, – „15min“ sakė skaitytoja Svetlana, gyvenanti Kalvarijų gatvėje.

Netvarkingoji kaimynė teigė tik tvarkanti savo turtą.

„Nieko nežinau, kaimynai man nieko nesakė, kad jiems kažkas dvokia. Čia kasdien tvarkau sandėliuką, daug sesers daiktų, bandau atrūšiuoti ką išmesti, o ką pasilikti. Tikrai pažadu susitvarkyti greičiau, jei jau kaimynai skundėsi“, – tikino prisistatyti nenorėjusi šio namo gyventoja. Butų savininkai, kaupiantys šiukšles ar gyvenantys apleistuose būstuose yra saugūs – į jų namus be teismo leidimo įžengti negali nė viena institucija. Net ir išvežus šiukšles, netvarkingi gyventojai gali toliau jas kaupti.

Nuolat gauname panašių nusiskundimų, stengiamės padėti kiek galime, tačiau tuo rūpintis turi namą administruojanti bendrovė. Sakė A.Burokas.

„Nuolat gauname panašių nusiskundimų, stengiamės padėti kiek galime, tačiau tuo rūpintis turi namą administruojanti bendrovė“, – sakė Šnipiškių seniūnijos vyriausiasis specialistas Antanas Burokas.

Anot pašnekovo, gyventojai gali skųstis – seniūnijos specialistai atvyks įvertinti situacijos. „Savo valytojų neturime, o ir patekti į butą yra problematiška“, – atskleidė specialistas.

Reikia teismo leidimo

Tokius gyventojų skundus tiriantys pareigūnai pripažįsta, kad jų „rankos supančiotos“, tačiau atkakliausiems nemalonios kaimynystės visgi gali pavykti atsikratyti.

„Seniūnija arba namą administruojanti bendrovė gali kreiptis į teismą, kad šis įgaliotų užeiti į butą ir išnešti šiukšles“, – tikino Vilniaus Visuomenės sveikatos centro specialistė-gydytoja Daina Švėgždaitė.

Tačiau teismo leidimas dar negarantuoja, kad buto durys bus atidarytos ar kad po savaitės vėl neteks užsiimti nemalonia procedūra „apvalant“ šalia esančią landynę.

„Net ir įėjus į butą, išnešus šiukšles ir skyrus įspėjimą, jau kitą savaitę viskas gali pasikartoti iš naujo“, – sakė bendrovės „Šnipiškių ūkis“ inžinierius Juozas Svetlavičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai