Perskaitęs publikaciją apie tai, kad darbo neturintiems gyventojams iki pusės metų žadama mokėti iki 200 eurų išmoka jų vis dar nepasiekia, o žmonės klausia, už ką gyventi dabar, į 15min kreipėsi vilnietis Saulius.
Jis norėjo atkreipti dėmesį esą į „tokią pat liūdną situaciją ir Vilniaus mieste“.
Kieno sąskaita?
Saulius aiškino, kad balandžio mėnesį Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius garsiai ir iškilmingai pareiškė, kad visi vilniečiai, finansiškai nukentėję per karantiną, gali kreiptis į socialinės paramos centrą dėl paramos gavimo.
„Buvo žadama, kad vilniečiai, gaunantys mažiau nei 437 eurų, gali tikėtis net 975 eurų dydžio išmokos. Deja, situacija liūdna. Meras neapskaičiavo, kad besikreipiančių bus tokia begalė. Dar nesibaigus karantinui, kasdien socialinės paramos centras gauna apie 500 prašymų“, – teigė jis.
Deja, situacija liūdna. Meras neapskaičiavo, kad besikreipiančių bus tokia begalė.
Tiesa, vyras nenurodė, iš kur turi informacijos apie kasdien esą gaunamus 500 prašymų skirti minėtą paramą.
Pasak Sauliaus, išmoka žadėta iš Vilniaus miesto biudžeto, o pinigų, jo teigimu, nėra.
„Išmokos vėluoja, kasdien įstengiama išmokėti nedidelei daliai besikreipusių vilniečių. Socialinės paramos centre kalbama, kad meras žada skolintis pinigų pažadų įvykdymui. Kieno sąskaita? Matosi, kad žadėtoji akcija tėra politinis (ne ekonominis) šou, keliant reitingus prieš vilniečius. Kaip ir visos Vyriausybės pažadai“, – mano 15min parašęs vilnietis.
Matosi, kad žadėtoji akcija tėra politinis (ne ekonominis) šou, keliant reitingus prieš vilniečius. Kaip ir visos Vyriausybės pažadai.
Išmokėjo 700 tūkst. eurų
Vilniaus miesto socialinės paramos centro vadovė Jurgita Gajauskienė informavo, kad, birželio 8 dienos duomenimis, buvo gauti 4192 prašymai skirti tikslinę paramą.
„Dėl COVID-19 epidemijos paskelbus karantiną, gyventojams, susidūrusiems su finansiniais rūpesčiais, skiriamos tikslinės pašalpos, kurios yra vienkartinio pobūdžio, taip pat atskirais atvejais gali būti skiriama periodinė finansinė parama. Karantino metu asmenys kreipėsi dėl tikslinių pašalpų skyrimo“, – nurodė ji.
Anot J.Gajauskienės, besikreipusiems žmonėms vidutiniškai išmokėtos 435 eurų dydžio išmokos.
Tikslinių pašalpų Vilniaus miesto savivaldybė išmokėjo daugiau kaip už 704 tūkst. eurų.
„Tikslinės paramos skyrimas Vilniaus miesto gyventojams, atsidūrusiems sunkioje materialinėje padėtyje, nėra nauja paramos forma. Ši parama Vilniaus miesto savivaldybės biudžete planuojama ir skiriama kiekvienais metais, atsižvelgiant į besikreipiančiųjų asmenų, patekusių į sunkią materialinę padėtį, skaičių.
Lėšos tikslinėms pašalpoms (taip pat ir nukentėjus dėl karantino) skirtos iš Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto. Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė yra kreipusis dėl planuojamų patirti išlaidų kompensavimo į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją“, – aiškino J.Gajauskienė.
Taip pat Vilniaus miesto savivaldybė yra kreipusis dėl planuojamų patirti išlaidų kompensavimo į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją.
Vilniaus miesto socialinės paramos centro vadovės teigimu, tikslinės pašalpos yra mokamos nuolat.
Paskutiniai mokėjimai įvykdyti birželio 5 ir 8 dienomis.
Ji aiškino, kad dalis besikreipiančių asmenų viliasi, kad tikslinė pašalpa būtų išmokama per porą dienų nuo kreipimosi. Tačiau to padaryti esą negalima.
Pasak J.Gajauskienės, siekiant, kad parama būtų skiriama tikslingai, kiekvienas prašymas yra nagrinėjamas individualiai, vertinant konkretaus asmens ar šeimos situaciją, prašoma pateikti papildomus dokumentus, jeigu tam tikros informacijos darbuotojai nemato turimose duomenų bazėse.
Kiekvieną prašymą svarsto Vienkartinių, tikslinių, periodinių ir sąlyginių pašalpų skyrimo komisija.
Žadėtos išmokos
Vilniaus miesto savivaldybė balandžio 20 dieną pranešė, kad vilniečiams numatyta skirti finansinę pagalbą.
Skelbta, kad finansinė parama skiriama, atsižvelgiant į konkretaus žmogaus ar šeimos finansinę situaciją.
Jei vieno gyvenančio asmens pajamos tapo mažesnės nei 437,50 eurų per mėnesį, o bendrai gyvenančių – mažiau nei 375 eurai asmeniui, skiriama vienkartinė finansinė parama.
Jei vieno gyvenančio asmens pajamos tapo mažesnės nei 437,50 eurų per mėnesį, o bendrai gyvenančių – mažiau nei 375 eurai asmeniui, skiriama vienkartinė finansinė parama.
Aiškinta, kad atsižvelgiant į konkrečią situaciją, šios išmokos dydis gali siekti iki 975 eurų.
Jei pajamos tapo itin mažos ir per mėnesį nesiekia 156,25 eurų, gali būti paskirti ir periodiniai mokėjimai iki 117 eurų.
„Daugelis įsivaizduoja, kad parama yra skiriama tiems, kurie ir anksčiau nuolat kreipdavosi dėl jos. Noriu pabrėžti, kad pagalbos ranką tiesiame visiems, kurie nėra pakankamai apsaugoti valstybinio socialinio draudimo, didelių įsipareigojimų turintiems vilniečiams, kuriems nepakaks valstybės paramos, tiesiogiai dėl karantino nukentėjusiems individualiai dirbantiems asmenims“, – tąsyk aiškino R.Šimašius.