„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vilniuje atnaujinama puslaukinių kačių sterilizacijos programa

Žiemai besibaigiant, UAB „Grinda“ administruojami Vilniaus gyvūnų globos namai jau 13-tą pavasarį atnaujina puslaukinių kačių sterilizaciją pagal programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“, rašoma „Grinda“ pranešime spaudai.
Sterilizuota katė pakirpta kaire ausimi
Sterilizuota katė pakirpta kaire ausimi / Organizatorių nuotr.

Nevaldomai besidauginantys beglobiai gyvūnai yra opi miestų problema, ypač aktuali daugiabučių kiemuose. Naktimis kniaukiančios katės ir būriais jas persekiojantys katinai, pjautynės dėl patelių, teritorijos žymėjimas, fekalijų kvapas ir vaizdas trikdo ir erzina miesto gyventojus. Kiekviena reprodukcinio amžiaus katė kasmet 2-3 kartus atsiveda iki 5 jauniklių, o šie patys pradeda daugintis vos po 7 mėn.  

Siekdama išvengti eksponentinio beglobių gyvūnų skaičiaus augimo, „Grinda“ Vilniuje nuo ankstyvo pavasario iki pat šalčių sterilizuoja puslaukines kates pagal Vakarų šalyse plačiai taikomą programą „Pagauk-Sterilizuok-Paleisk“: ši  programa ne tik užkerta kelią nekontroliuojamam kačių dauginimuisi, bet ir ligų, ypač pasiutligės, plitimui. 2021 m. sterilizuotos 695, 2022 m. – 682, 2023 m. – 1072 katės. 

Pagal gyventojų iškvietimą Vilniaus gyvūnų globos namų specialistai puslaukines kates sugaudo, sterilizuoja ir po trumpo 2-3 dienų pooperacinio priežiūros laikotarpio paleidžia ten pat, kur buvo sugautos. Visos pagautos katės yra vakcinuojamos nuo pasiutligės ir pažymimos pakerpant kairės ausies galiuką – taip sterilizuotas kates galima pažinti iš tolo. 

Tiesa, miesto gyventojai kartais piktinasi: kodėl katės grąžinamos ten, kur buvo sugautos?  Kodėl jos negali likti prieglaudoje ar rasti naujus globėjus?  

„Puslaukinės katės sunkiai prisitaiko gyventi prieglaudoje ar net namuose – toks drastiškas aplinkos pakeitimas joms sukelia didelį stresą. Laukinės katės nesugeba prisitaikyti gyventi patalpose, narvelyje ar butuose, todėl kiemas, iš kurio jos buvo paimtos, yra patys tikriausi jų namai: čia jos geriausiai jaučiasi, čia jų karalystė,“ – pasakoja Vilniaus gyvūnų globos namų vadovė veterinarijos gydytoja Agnė Žėbienė.  

Veterinarijos gydytoja atkreipia dėmesį, kad katės – gentiniai gyvūnai, atkakliai ginančios savo teritoriją ir neįsileidžiančios į ją naujų gyventojų ir rujojančių katinų. Tačiau svarbiausia – jos efektyviai kontroliuoja graužikų, platinančių sudėtingai pagydomas ligas, populiaciją. Būtent todėl netgi puslaukinių kačių globa yra naudinga miesto gyventojams – kai kuriuose kiemuose pastatyti specialūs nameliai, kuriuose katės gali pasislėpti esant nepalankioms oro sąlygoms.  

Sterilizuotas, kastruotas kates nesunku atskirti – jos yra kirptu kairės ausies galiuku. Jei viešosiose Vilniaus miesto erdvėse pamatėte nepažymėtas (nepakirptu kairės ausies galiuku) benames kates, praneškite trumpuoju telefono numeriu 1355 ar el. paštu 1355@grinda.lt. 

Vilniaus gyvūnų globos namuose sostinės senjorų augintiniams sterilizacijos ir kastracijos operacijos bei vakcinavimas nuo pasiutligės atliekamas nemokamai. Vietų skaičius yra ribotas, todėl registruotis kviečiame kiekvieno mėnesio pirmą dieną tel. (8 652) 57707 – darbo dienomis nuo 7 val. iki 19 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – nuo 9 val. iki 16 val. Operacijos laiką pasiūlys Vilniaus gyvūnų globos namų specialistai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“