Kaip BNS informavo Vilniaus miesto tarybos narys konservatorius Vidas Urbonavičius, interpeliaciją J.Imbrasui parėmė 26 miesto politikai. Tarp jų – 10 Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, 10 Liberalų ir centro sąjungos, 3 Liberalų sąjūdžio ir 3 Nepriklausomos frakcijos nariai.
Liberalų sąjūdžio atstovas Vidmantas Martikonis BNS teigė interpeliacijos nepasirašęs, nes nėra sutarta dėl bendrų darbų programos.
Vilniaus miesto savivaldybės taryboje yra 51 narys.
„Jei bus pasirašytas bendrų veiksmų planas, tuomet ją (interpeliaciją – BNS) paremsiu. Turime būti užtikrinti, kokius darbus darysime pakeitę valdžią. (...) Nešoku į prarają, kai žinau, kad apačioje nėra minkštų dalykų“, – sakė jis.
Liberalas Algirdas Gricius interpeliaciją pasirašė irgi su sąlyga, kad bus parengtas bendrų veiksmų planas. „Iki trečiadienio turim nuspręsti, ką darysime su šilumos ūkiu, Guggenheimo muziejumi, „Dalkia“, Sporto rūmais, pramogų arena ir pan.“, – sakė jis.
Nepasitikėjimos meru tekstą parėmė ir dabar valdančiajai koalicijai priklausančios Nepriklausomos frakcijos nariai. Pasak jos seniūno Gintaro Kazako, jie turi rimtų priekaištų dabartiniam merui dėl darbo.
Interpeliacijos iniciatoriai neoficialiai užsimena nesą garantuoti, kad per slaptą balsavimą Nepriklausomos frakcijos nariai balsuos už J.Imbraso atstatydinimą.
„Interpeliacijos tekste nurodyta daug motyvų, bet pagrindinis – kad meras nesugeba tvarkyti miesto, pradedant blogai teikiamomis komunalinėmis paslaugomis, baigiant transportu“, – sakė V.Urbonavičius.
Pagal minėtų keturių partijų susitarimą teisė siūlyti kandidatą į mero postą tenka konservatoriams. Pasak V.Urbonavičiaus, jų frakcija nutarė siūlysianti meru rinkti konservatorių verslininką Vilių Navicką.
Pasak V.Martikonio, kol kas daugiausia nesutarimų kyla dėl administracijos direktoriaus posto. Mat socialdemokratai siekia išlaikyti šį postą, bet į jį pretenduoja ir liberalcentristai.
Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdis numatomas vasario 11 d. Tačiau pasak V.Urbonavičiaus, dar nenuspręsta, ar interpeliacijos klausimą siūlyti svarstyti per šį posėdį ar dėl tokio klausimo šaukti neeilinį posėdį.
Partijos "Tvarka ir teisingumas" narys J.Imbrasas Vilniaus meru išrinktas 2007 m. balandį.
Pagal Vietos savivaldos įstatymą, meras netenka savo įgaliojimų prieš terminą, jeigu ne mažiau kaip trečdalis visų tarybos narių pareiškia nepasitikėjimą juo, o už jo atstatydinimą turi balsuoti ne mažiau kaip pusė tarybos narių.
Jeigu sprendimas atleisti merą dėl nepasitikėjimo nepriimamas, šį klausimą pakartotinai svarstyti galima tik pusės metų.