Kaip BNS informavo Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis, incidentas fiksuotas šeštadienį 20.15 valandą.
Anot jo, policijos pareigūnai sulaikė perėją uždažiusį asmenį, jis yra 1976 metų gimimo.
Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Šeštadienį apie planus uždažyti šią perėją kalbėjo A.Kandrotas-Celofanas.
Jis šeštadienį surengė savo protesto akciją, į kurią susirinko nedidelė grupelė žmonių.
Susirinkę Katedros aikštėje, jie pirmiausia patraukė prie Švedijos ambasados, kur ketino protestuoti prieš Švedijos ir Lietuvos pilietybę turinčio visuomenininko Jono Ohmano pasisakymus žiniasklaidoje.
Tačiau protestuotojai buvo pasitikti pareigūnų, kurie įspėjo laikytis saugaus atstumo nuo ambasados pastato.
Tuomet A.Kandrotas-Celofanas kartu su bendražygiais patraukė į Pylimo g., kur yra vaivorykštės spalvomis nudažyta pėsčiųjų perėja. Dar prieš tai jis įspėjo, kad perėją ketina perdažyti.
Tačiau ir čia pareigūnai pasitiko protestuotojus ir įspėjo, kad jei pėsčiųjų perėja bus dažoma, tai bus traktuojama kaip savivalė ir bus imamasi teisėtų veiksmų.
Protestuotojai ilgai diskutavo su pareigūnais, tačiau galiausiai pranešė akciją „baigiantys“. Grupelė grįžo į Katedros aikštę, kur dalis jų netrukus prisijungė prie protestuojančių prieš tą pačią dieną vykusias LGBTQ+ eitynes „Vilnius Pride 2023“.
Nors pareigūnai rimtų konfliktų tarp daugiau nei 5 tūkst. eitynių dalyvių ir keliasdešimties protestuotojų nefiksavo, apsižodžiavimų ir įžeidžiančių replikų netrūko.
Viena ryškiausių dviejų stovyklų susidūrimo akimirkų tapo Seimo nario Tomo Vytauto Raskevičiaus bučinys A.Kandrotui-Celofanui, kai šis pasiūlė vyrams pasidaryti asmenukę.
Visgi šeštadienio vakarą A.Kandrotas-Celofanas savo feisbuko puslapyje paskelbė nuotrauką, kurioje matyti, kaip vyras vaivorykštės perėją perdažo pilka spalva.
„Darbas baigtas“, – sakoma prie paskelbtos nuotraukos.
Sekmadienį jis pasidalino ir vaizdo įrašu, kuriame užfiksuota, kaip uždažoma vaivorykštės perėja.
Ši perėja praeityje jau ne kartą buvo suniokota.