2022 08 19

Vilniuje šiemet bus įrengta dar per tris dešimtis lauko klasių

Vilniuje šiemet bus įrengtos 34 visiems metų laikams pritaikytos lauko klasės.
Lauko klasė
Lauko klasė / Sauliaus Žiūros nuotr.
Temos: 2 Vilnius Mokykla

Vilniaus savivaldybė, nuo gegužės laukusi pageidavimų tokioms klasėms, iš viso sulaukė 50 mokyklų paraiškų konkursui – kai kurios klasės bus įrengiamos kitąmet, nes reikalingi projektai, statybą leidžiantys dokumentai, pateikta ne visa reikiama dokumentacija.

Šiemet lauko klasių įrengimui savivaldybė paskirstys 450 tūkst. eurų. Viena mokykla galėjo teikti vieną paraišką, o maksimali vienam projektui skiriama suma buvo iki 15 tūkst. eurų.

Finansavimas skirtas projektams nuo suoliukų įrengimo, lengvai pastatomų sulankstomų pavėsinių iki kupolų.

Lauko klasių poreikis mokyklose kilo per pandemiją, kai kovojant su sparčiai plintančiu virusu mokyklos kviesto dažniau išeiti mokytis į lauką. Taip pat lauko klasių poreikis kilo ir susiduriant su patalpų stygiumi sostinės mokyklose.

Lauko klasės galės būti atviros ar uždaros, apsaugotos nuo oro sąlygų, galės turės vėdinimo ir šildymo sistemą. Tokias klases mokyklos galės naudoti visus metus – šaltuoju metų laiku bei vasarą – pamokos vyks tarsi lauke.

Pamokos lauko klasėse vyks pagal atskirą tvarkaraštį. Kai kurios mokyklos jose nori vykdyti visos dienos mokyklos veiklas.

Iki šiol sostinėje buvo įgyvendinti tik pavieniai mokyklų bendruomenių lėšomis įgyvendinti lauko klasių projektai – Vilniaus Šilo mokykloje, Vilniaus Basanavičiaus progimnazijoje ir Kunigaikščio Gedimino progimnazijoje. Kupolą jau turinčiose mokyklose klasės net konkuruoja, kuriai pamoka įvyks lauko klasėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis