2011 01 02

Vilnius atsisako popierinių troleibusų ir autobusų bilietų

Nuo pirmadienio, sausio 3–osios dienos, Vilniuje pradės veikti kartinio elektroninio bilieto sistema. Tačiau popierinių bilietų neketinama atsisakyti iki pat šių metų pabaigos. Tokiu būdu tikimasi pripratinti keleivius naudotis elektroniniais bilietais nesukeliant papildomų problemų.
Elektroninis bilietas
Elektroninis bilietas / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Elektroninio bilieto kortelę vienkartiniais bilietais metų pradžioje galima papildyti tik trijuose taškuose – SĮ „Susisiekimo paslaugos“ informaciniuose centruose prie Vilniaus geležinkelio stoties ir V.Kudirkos aikštėje bei įmonės būstinėje Žolyno g. 15, tačiau jau iki pavasario tokių vietų turėtų atsirasti kur kas daugiau.

„Iki šiol tradiciniai bilietų įsigijimo taškai buvo spaudos kioskai, bet mes manome, kad tokių vietų turėtų būti kur kas daugiau. Elektroninius bilietus bus galima pasipildyti ir savitarnos terminaluose, parduotuvėse, akcentuosime galimybę tai daryti internetu“, – sakė  Vilniaus miesto viešojo transporto sistemą administruojančios SĮ „Susisiekimo paslaugos“ direktorius Gintas Bliuvas.

Naudotis bus paprasta

Įlipus į troleibusą ar autobusą tereikės priliesti bilietą prie komposterio. „Aš ir pats kartais važinėju visuomeniniu transportu, todėl nusipirkus popierinių bilietų juos reikia kažkur pasidėti, kad jie nesusiglamžytų. Tai sudaro problemų, o dabar tereikės pasipildyti kortelę ir įlipus į troleibusą ar autobusą priglausti prie komposterio. Bet kada keleivis galės pridėti kortelę prie komposterio ir pasitikrinti, kiek dar yra likę joje bilietų“, – sakė G.Bliuvas.

Jau turintiems elektroninio bilieto korteles tereikės jas pasipildyti, o neturintiems – įsigyti. Tokia kortelė kainuoja 8 litus.

Anot G.Bliuvo, kartinių elektroninių bilietų sistemos įdiegimas tėra startas, nes šiemet ketinama vilniečiams ir sostinės svečiams pasiūlyti ir daugiau paslaugų – turėtų atsirasti įvairesnių bilietų rūšių.

„Naudotis elektroniniais bilietais labai paprasta, tik reikės įprasti. Tam reikia laiko, ypač vyresnio amžiaus žmonėms, kurie sunkiau priima naujoves. Tačiau žmonės gana greitai pripranta prie naujų dalykų. Tarkim, bankų mokėjimo kortelės. Jų dabar turi visi, nors prieš 15 metų jos dar buvo retenybė“, – sakė G.Bliuvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos