2015 07 30

Vilniuje – padidėję turistų srautai: atvykėliai domisi lietuvišku maistu ir aktyviu laisvalaikiu

Priešingai nei Palangoje, vėsesni nei įprastai orai šią vasarą įtakos turistų srautams ir verslui Vilniuje neturi. Sostinės verslininkai gali džiaugtis didesniu turistų skaičiumi nei pernai.
Turistai Vilniuje
Turistai Vilniuje / Vilniaus m. sav. nuotr.

Vien birželio mėnesį Vilniaus turizmo informacijos centrus aplankė beveik 20 tūkst. turistų. Lietuvos lankytojų apklausų duomenimis, Vilnių aplanko 70 proc. visų į Lietuvą atvykusių turistų.

Turistų daugėja

Vilniaus miesto savivaldybės Turizmo skyriaus vedėjo pavaduotoja Sonata Griškienė teigia, kad tiek Vilniaus turizmo informacijos centras, tiek Vilniaus miesto paslaugų įmonės (viešbučiai ir kavinės) šiais metais pastebi didesnius turistų srautus nei 2014 metais.

Per pirmąjį 2015 m. pusmetį Vilniaus turizmo informacijos centruose apsilankė apie 65 tūkst. lankytojų

Pagal Vilniaus turizmo informacijos centro duomenis, per pirmąjį 2015 m. pusmetį Vilniaus turizmo informacijos centruose apsilankė apie 65 tūkst. lankytojų, iš kurių didžioji dalis buvo užsieniečiai (apie 54 tūkst.). Lyginant su praėjusių metų pirmuoju pusmečiu, lankytojų skaičius padidėjo apie 17 proc.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lenkų turistai Vilniuje
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Lenkų turistai Vilniuje

Daugiausiai lankytojų Vilniaus mieste sulaukta birželio mėn. – 19 690.  Daugiausiai svečių atvyko iš Rusijos (6 798), tačiau beveik 30 proc. mažiau nei pernai, o iš Lenkijos atvyko net 44 proc. daugiau nei praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu – 6 717 lankytojai.

Pernai vasarą sostinėje lankytojų rekordiškai sulaukta rugpjūčio mėn. – daugiau kaip 21 tūkst. Šiemet turizmo informacijos centrai tikisi sulaukti dar daugiau turistų.

Žiniasklaidos ir euro įtaka

Įtakos turistų skaičiaus augimui Vilniuje turėjo padidėjęs Vilniaus miesto žinomumas. Vilniaus miestas nuolat pristatomas tarptautinėse turizmo parodose bei užsienio žiniasklaidoje. Šiais metais Vilniaus turizmo galimybės buvo pristatytos tarptautinėse turizmo parodose Utrechte, Helsinkyje, Madride, Berlyne, Paryžiuje, Rygoje, Taline, Maskvoje ir Minske.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pinigai
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Pinigai

„Šiais metais organizavome pažintinius turus turizmo temomis rašantiems užsienio žiniasklaidos atstovams iš Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, Ispanijos, Suomijos ir kt. šalių“, – teigia S.Griškienė.

Aplankyti Lietuvą ir jos sostinę Vilnių paskatino ir pasirodę straipsniai užsienio žiniasklaidoje ir reportažai žinomose užsienio televizijose apie euro įvedimą.

Turistai raginami vykti dėl nuostabios Kuršių nerijos ir Vilniaus senamiesčio, kurį „Lonely Planet“ portalas vadina ne tokia pretenzinga ir ne tokia komercine Prahos versija.

Įtakos turėjo ir tai, kad Lietuvą ir jos sostinę Vilnių šiais metais rekomenduoja aplankyti ir žinomi kelionių portalai „Lonely Planet“, „ForbesLife“. „Lonely Planet“ sudarytame dešimtuke šalių, į kurias yra geriausia vykti 2015 metais, Lietuvai atiteko trečia vieta. Į čia turistai raginami vykti dėl nuostabios Kuršių nerijos ir Vilniaus senamiesčio, kurį „Lonely Planet“ portalas vadina ne tokia pretenzinga ir ne tokia komercine Prahos versija.

Lietuviškas maistas ir oranžiniai dviračiai

Fotolia nuotr./Lietuviški šaltibarščiai
Fotolia nuotr./Lietuviški šaltibarščiai

Daugiausia į Vilnių atvyksta turistai iš kaimyninių šalių – Rusijos, Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos. Šių metų pirmąjį pusmetį daugiau turistų atvyko ir iš kitų Europos šalių: Vokietijos, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos.  

Turistai klausia, kur gali paskanauti desertų ar lietuviško maisto, apie turgų arba vietas, kur nusipirkti šviežių vaisių, daržovių, sūrių.

Daugiausiai turistai domisi lankytinais objektais bei aktyvaus laisvalaikio pramogomis. Taip pat klausia, kur gali paskanauti desertų ar lietuviško maisto, teiraujasi apie turgų arba vietas, kur nusipirkti šviežių vaisių, daržovių, sūrių.

Miesto svečiai domisi oranžiniais dviračiais, klausinėja apie ekskursijas, turus autobusu po Vilnių, Nacionalinius parkus bei dviračių takus juose, taip pat domisi kitomis miesto dalimis, ne tik senamiesčiu – Europos parku, Botanikos sodu.

Vilniaus verslininkai neturi kuo skųstis

15min nuotr./Dviračiai.
15min nuotr./Dviračiai.

Vilniaus centre dviračius nuomojantis Darius sako, kad žmonių, ateinančių išsinuomoti dviračius, srautai panašūs kaip ir pernai vasarą. „Neturiu kuo skųstis, žmonių ateina tikrai daug, beveik neturiu laisvos minutės prisėsti“, – pasakojo Darius. Pasak vaikino, daugiausiai dviračius nuomoja turistai iš Lenkijos ir Vokietijos.

Aš atsakau, kad tikrai poros valandų neužteks pamatyti visą jo grožį, tai išsinuomoja parai ar net kelioms. Tuomet parodau visas Vilniaus grožybes, vertas smalsių turistų žvilgsnių.

„Dažnai klausia manęs, ką tam Vilniuj galima pamatyti, kur nuvažiuoti. Aš atsakau, kad tikrai poros valandų neužteks pamatyti visą jo grožį, tai išsinuomoja parai ar net kelioms. Tuomet parodau visas Vilniaus grožybes, vertas smalsių turistų žvilgsnių“, – šypsosi sostinės dviračių nuomotojas.

Dažnai miesto svečiai renkasi trasą šv. Kazimiero ir Kūdrų gatvėmis į Vilnios slėnį, kur gali pasigrožėkite Užupio rajonu, Sereikiškių parku. Norintiems pabūti atokiau nuo miesto šurmulio ar žmonių, nuomotojai siūlo pasivažinėti Neries krantine ar Vingio parko dviračių takais.

Restorane – iki 100 turistų

Vienas užsienio turistas vidutiniškai Lietuvoje išleidžia 370 eurų.

Tiek Vilniaus viešbučiai, tiek restoranai ir kavinės šiais metais Vilniuje lankytojų srautais nesiskundžia. Vienas užsienio turistas vidutiniškai Lietuvoje išleidžia 370 eurų. Didžioji dalis pinigų išleidžiama apgyvendinimui ir maitinimui.

Vokiečių gatvėje „Forest“ restorane dirbanti Paula sako, kad vasaros metu tenka aptarnauti labai daug turistų, bent porą kartų per savaitę restorane būna banketai nuo 50 iki 100 žmonių. Tačiau pačių vilniečių būna mažiau – žmonės atostogų metu išvažiuoja į sodybas, prie jūros ar kitas šalis.

„Baltic Tours“ nuotr./Keliaujant su draugais visuomet smagiau
„Baltic Tours“ nuotr./Turistai valgo

„Padavėjos darbo krūvis apskritai yra didelis, tad negaliu teigti, kad vasara jis būna didesnis“, – sako „Forest“ padavėja Paula. 

Restorane daugiausia apsilanko italai, kurie keliauja ne tik vasaros sezono metu. Taip pat ispanų grupės su gidais bei vokiečiai.

Tačiau aptarnaudama italus, ispanus ar portugalus, man būna apmaudu, nes darbo būna tikrai daug, o jie nieko nepalieka.

Paklausta, ar turistai dosniai atsidėkoja už aptarnavimą, Paula pasakojo: „Kadangi pas italus, ispanus, arbatpinigiai yra įtraukti į bendrą sąskaitą, jie nežino, kad Lietuvoje sistema visai kitokia. Vokiečiai tikrai dosniai palieka, net neskaičiuoja. Tačiau aptarnaujant italus, ispanus ar portugalus, man būna apmaudu, nes darbo būna tikrai daug, o jie nieko nepalieka“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų