Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 08 17

Vilnius ieško įmonės, galinčios už 3 mln. eurų Šnipiškėse įrengti japonišką sodą

Vilniaus miesto savivaldybė ieško įmonės, galinčios už kiek daugiau nei 3 mln. eurų Šnipiškių rajone įrengti japonišką sodą.
Šnipiškės
Šnipiškės / Sauliaus Žiūros nuotr.

Konkursą sodui įrengti Centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė savivaldybės įmonė „Vilniaus vystymo kompanija“. Pasiūlymus konkursui galima teikti iki rugpjūčio 20 dienos.

Kaip BNS informavo sostinės savivaldybės Viešosios ir privačios partnerystės skyriaus vedėja Agnė Šataitė, japoniškas sodas bus įrengiamas dviem etapais. Kiek daugiau nei minimus 3 mln. eurų kainuos vien pirmasis etapas – pagrindinė sodo dalis.

Jo metu planuojama suformuoti sodo reljefą ir želdynus, įrengti fontanėlius, pėsčiųjų bei dviračių takus, įvairias tvoras, pontoninį tiltą per ežerą, pavėsines, lauko tualetus, vaikų žaidimo aikštelę, automobilių aikštelę.

„Pirmas etapas finansuojamas Europos Sąjungos ir Vilniaus miesto savivaldybės lėšomis. ES dalis sudaro kiek daugiau nei 2,3 mln eurų, o miesto – apie 769 tūkst. eurų“, – BNS sakė A.Šataitė.

Anksčiau planuota, jog patekimas į sodą bus mokamas, tačiau dabar šios minties atsisakyta.

Anot savivaldybės atstovės, dėl šios priežasties su mokamu patekimu į sodą susiję darbai, pavyzdžiui, bilietų kioskas, bilietų automatas, tvorelės, nukelti į antrąjį etapą. Skaičiuojama, kad jie galėtų kainuoti apie 228 tūkst. eurų. Šiuos darbus finansuotų vien savivaldybė.

„Šiuo metu lėšos antrajam etapui dar nėra numatytos. Įrengus pirmąjį etapą ir atvėrus sodą lankytojams, bus analizuojamas antrojo etapo įrengimo būtinumas“, – teigė A.Šataitė.

Sodo projektas parengtas pagal Japonijos kraštovaizdžio architektų tėvo ir sūnaus Shiro Nakane ir Yukihiro Nakane sukurtą koncepciją, o techninį projektą parengė įmonės „Terra firma LT“ ir „NIT projektai“.

2018 metais planuota, kad japoniško sodo įrengimas kainuos 1,52 mln. eurų.

Planai įkurti japoniško stiliaus sodą Šnipiškėse stringa daugiau nei penkerius metus. Dabar jį įrengti ketinama iki 2022-ųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos