Trečia per mėnesį
Savaitgalį Vilniaus Gedimino prospekte vykstanti „Tautų mugė“ – jau trečia šį mėnesį. Organizatoriai tikino, kad ši šventė bus išskirtinė duonos gaminiais bei Lietuvoje gyvenančių tautų pristatymu, tačiau lankytojų požiūriu ši mugė ne kitokia nei buvusios.
„Vilnius yra ištisinė mugė. Ir yra siūloma tik pramogauti, pirkti, šokti, dainuoti, bet niekur nematau kvietimų į ką nors gilintis, mokytis, išmokti sužinoti“, – sakė mugėje kalbinta vilnietė Dalia.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Tautų mugės lankytoja Dalia |
Pasak moters, jei ji turėtų daugiau pinigų, tokiose mugėse tikrai daug ką nusipirktų, nes kokybiškų, gražių dirbinių – apstu. Tuo tarpu jauna mama Jelena tikino, kad kainos negąsdina.
„Meniški dalykai tikrai labai įdomūs ir, svarbiausia, kaina yra prieinama“, – kalbėjo ji.
Moteris tikina į muges dažnai nevaikštanti, tačiau retkarčiais tai – visai smagi pramoga.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Tautų mugės lankytoja Jelena |
„Labai retai išeinam į miesto centrą, tai visai smagu. Į tokias muges kiekvieną savaitgalį tai neitume, bet kartą į du mėnesius – visai įdomu“, – tikino vilnietė.
Papuošalais prekiaujanti Lina mano kitaip: anot jos, mugės galėtų vykti nors ir kiekvieną savaitgalį – švenčių Vilniuje nebūtų per daug. „Švenčių labai trūksta. Jų galėtų būti ir daugiau“, – įsitikinusi Lina.
Prekyba nedžiugina
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Tautų mugės prekeivė Lina |
Jau 12 metų mugėse įvairiomis kepurėmis prekiaujantis Kęstas pasakojo, kad „Tautų mugėje“ iš tiesų daugiau užsieniečių tiek tarp prekybininkų, tiek tarp svečių nei kitose.
„Kiekvieną savaitgalį kur nors vyksta mugė, jose jau 12 metų prekiauju“, – pasakojo vyras.
Anot jo, prekyba ne itin džiugina, nes žmonės vis dar neturi pinigų, krizė niekur nedingusi.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Tautų mugės prekeivis Kęstas |
„Nemanau, kad prekyba bus didesnė nei kitose mugėse. Krizė jaučiasi, ji nesibaigė mums bent jau prekybininkams ir gamintojams. Augimo pardavimų nesitikiu, tikimės, kad stabiliai praduosime apie 50 kepurių per savaitgalį. Tai būtų pakankamai neblogai“, – sakė prekybininkas.
Paskutinį rugsėjo savaitgalį vykstančioje mugėje daugiausia žmonių iš tiesų buriavosi prie šiltomis kepurėmis, kojinėmis, pirštinėmis nukrautų prekystalių.
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Tautų mugės prekeivė Ieva |
Pirmą kartą mugėje šalikais prekiaujanti Ieva sakė, kad tikėjosi gausesnio pirkėjų būrio. Anot jos, stebina, kad net ir pasitaikius saulėtai dienai žmonių nedaug, o ir atėję daugiau matuojasi nei perka.
Aktyviausias prekybos metas, pasak pardavėjų mugėse būna šeštadieniui įdienojus ir vakare, prieš pat kraunantis prekes.