Tokią informaciją savo „Facebook“ paskyroje pirmadienį priešpiet paskelbė Vilniaus meras Remigijus Šimašius. Jis taip pat pasidalino statistika, kurie sostinės rajonai yra jauniausi ir kuriuose gyvena daugiausia žmonių.
Vienas jauniausių Vilniaus rajonų, pradėtas statyti sovietmečio pabaigoje ir stipriai besiplečiantis dabar, yra Pilaitė. Jauniausias jis yra ir pagal gyventojų amžių – vidurkis siekia 35,6 m. Šiame rajone vienas po kito dygsta gyvenamieji daugiabučiai, yra ir kotedžų bei individualių namų kvartalų, kur kuriasi jaunos šeimos su vaikais. Todėl Pilaitėje itin jautri tema yra darželių ir mokyklų trūkumas. Darželiuose vietų trūksta, mokyklos šį rudenį vos sutalpino pirmokus.
Antrasis pagal jaunumą Vilniaus rajonas yra Pašilaičiai, amžiaus vidurkis čia yra 36 metai. Tai greičiausia irgi lemia naujai dygstantys gyvenamieji kvartalai aplink senąjį sovietmečio rajoną. Tiesa, ta begaline plėtra ne visi patenkinti – Perkūnkiemio bendruomenė jau prašo stabdyti naujas statybas.
Trečioje vietoje – Verkiai, kuriuose gyventojų amžiaus vidurkis yra 37 m.
Oficialiai Vilniuje prisiregistravę 553 tūkst. gyventojų, realiai čia gyvenančių žmonių skaičius gerokai didesnis – bent jau apie 622 tūkst., – sakė R.Šimašius.
Būtent Verkiai yra didžiausias Vilniaus rajonas – su 46 094 gyventojų. Antroje vietoje rikiuojasi Žirmūnai (44 848 gyventojai) ir Fabijoniškės (38 524 gyventojai).
„Beje, nors oficialiai Vilniuje prisiregistravę 553 tūkst. gyventojų, realiai čia gyvenančių žmonių skaičius gerokai didesnis – bent jau apie 622 tūkst. (pagal poliklinikose prisirašiusių skaičių). Jei ir toliau tendencijos išliks panašios, Vilnius taps didžiausia sostine Baltijos šalyse!“ – pasidžiaugė R.Šimašius.
Vis dėlto rengdami naują Vilniaus bendrąjį planą plėtros specialistai teigia, kad tik pagal pačius optimistiškiausius scenarijus sostinės gyventojų skaičius 2030 metais augs. O tai priklausys ir nuo emigracijos mastų iš Lietuvos, ir nuo vidinės migracijos, kiek gyventojų sugebės pritraukti Vilnius iš kitų šalies regionų.