Klaipėdos miesto savivaldybė – viena labiausiai paveiktų COVID-19. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, 100 tūkst. gyventojų tenka 1142 atvejų, kai šalyje nesiekia 700.
Klaipėdos miesto savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Rožė Perminienė teigė, kad šios dienos duomenimis, koronavirusas nustatytas 2494 asmenims.
„Darome labai daug tyrimų. Ir iki tūkstančio, ir dar daugiau per parą. Praėjusią parą mūsų laboratorija nustatė 191 teigiamą atvejį, iš jų 139 buvo nustatyti iš mėginių, atliktų mobiliuosiuose punktuose“, – vardijo V.Janušonis.
Šiuo metu Klaipėdoje veikia du mobilieji patikros punktai, darbas juose organizuojamas keturiomis pamainomis.
Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomas 121 asmuo, 18 jų – reanimacijoje, 13-ai jų ventiliuojami plaučiai. Ši ligoninė priima tik sunkiai sergančius asmenis. Kiti pacientai, kurių būklė nėra sudėtinga, gydomi arba regioninėse ligoninėse, arba Respublikinėje Klaipėdos, arba Jūrininkų ligoninėse.
„Apsaugos priemonių turime dar porai mėnesių. Tai nėra problema. Problema – dėl kadrų. Ligoninėje nestabdėme planinių operacijų, ekstrinių paslaugų teikimo, nes tai mums užtikrina finansinį šaltinį. Kitaip būtų sudėtinga“, – antradienį per savivaldybės Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdį sakė V.Janušonis.
Anot jo, ligoninėje ruošiama dar 20 papildomų lovų pacientams, infekuotiems COVID-19. Tačiau labiausiai nerimaujama, ar pakaks žmogiškųjų išteklių juos gydyti. Šiuo metu Klaipėdos universitetinėje ligoninėje izoliuotas 21 medikas.
Klaipėdoje svarstoma, kur būtų galima įruošti dar 100 lovų koronavirusu sergantiems pacientams.
Svarstoma, kad Karščiavimo klinika Galinio Pylimo gatvėje galėtų dirbti ir savaitgaliais. Čia konsultuojami karščiuojantys pacientai, kurių būklė nėra sudėtinga. Šioje klinikoje jau konsultuoti beveik 300 pacientų.
V.Janušonis pasakojo, kad ligoninėje buvo atliekami ir imuniniai tyrimai. Jie atlikti beveik 600 pacientų, kuriems anksčiau buvo diagnozuotas koronavirusas. „Nustatyta, kad imunitetą įgijo praktiškai visi pacientai“, – teigė profesorius. Moksliniai tyrimai rodo, kad persirgus COVID-19 imunitetas įgyjamas bent 6 mėnesiams.