„Tebeliekame didžiausia COVID-19 ligonine šalyje ir šiuo metu gydome 202 pacientus (pagrindiniuose, numatytuose COVID-19 padaliniuose). Be to, dar 32 pacientai yra izoliuoti kituose ligoninės padaliniuose“, – tokius duomenis pirmadienio rytą paskelbė LSMU Kauno ligoninė.
Stacionare taip pat gydomi 4 vaikai, užsikrėtę koronavirusu.
13 ligonių yra labai sunkios būklės, dūstantys, todėl gydomi Intensyvios terapijos ir reanimacijos skyriuje. Daugiau nei pusei visų gydomų nuo COVID-19 LSMU Kauno ligoninėje reikalinga deguonies terapija.
Šiuo metu ligoninė skelbia nebeturinti galimybės priimti daugiau ligonių. Gydymo įstaigos pajėgumai išnaudoti 100 proc. Personalas dirba sunkiai ir sudėtingomis sąlygomis
Su koronavirusu sergančiais pacientais dirba ne tik infektologai. „Persikvalifikuoti“ teko kitų sričių specialistams. Štai, pavyzdžiui, Geriatrijos skyrius iš viso šiuo metu neveikia – visas skyriaus personalas dirba su COVID-19 ligoniais.
„Dvi pastarąsias savaites ligonių skaičius kilo. Vėliau nusistovėjo ties 180–190 riba. Tačiau dabar turime jau 234 sergančiuosius COVID-19. Darbuotojų trūksta. Itin sudėtinga sudėlioti slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų darbo tvarkaraščius. Darbas intensyvesnis, reikia poilsio akimirkų, sunkiau darbuotis su specialiomis aprangomis. Trūksta visko, net vairuotojų ar darbininkų, galinčių pataisyti įrangą“, – 15min patikino LSMU Kauno ligoninės atstovas spaudai Saulius Tvirbutas.
Situaciją sunkina ir darbuotojų sergamumas – šiuo metu dėl COVID-19 diagnozės nedirba 143 LSMU Kauno ligoninės darbuotojai. Gydymo įstaiga nuolat ieško personalo papildymo, tačiau į darbo skelbimus reaguojama vangiai. Didelius darbo krūvius darbuotojams padeda atlaikyti 9 savanoriai.
„Kiek žinau, per pastarąsias kelias savaites stacionare atsidūrė tik viena iš susirgusių darbuotojų. Prireikė deguonies terapijos“, – patikino S.Tvirbutas.
Džiugu tai, kad LSMU Kauno ligoninės medikai, kovojantys su COVID-19 pandemija, sulaukia daug pacientų padėkų. Šiltais žodžiais su Infekcinių ligų skyriaus kolektyvu pasidalija ir gydyti užsienio piliečiai, vienas 60–69 metų amžiaus grupei priklausantis ir sėkmingai šią sunkią ligą įveikęs kanadietis padėkos žodžius gydytojams ir slaugytojoms, išreiškė raštu.