Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 11 23

Virtualaus patrulio receptas: savigyda paplitusi, bet gali būti pražūtinga

Ar žinote, kad draudžiama prekiauti vaistais neturint tam specialios licencijos? To „Facebook“ profilyje teiraujasi policijos virtualus patrulis, socialiniame tinkle pasakojantis tiek apie šios srities teisinį reguliavimą, tiek apie pavojus žmonių sveikatai.
Bylos įkalčiai
Bylos įkalčiai: injekcinis tirpalas „Flaksiparine“ – receptinis vaistas, kuris padeda apsisaugoti nuo kraujo krešulių atsiradimo kraujagyslėse. / Iliustracija iš PVP „Facebook“ profilio

Tai yra tiesa – tokia prekyba draudžiama. Beje, ji draudžiama ir elektroninėje erdvėje taip pat. Ir ne šiaip draudžiama, o už tokią veiką yra numatyta atsakomybė: fiziniam asmeniui gali būti skirta iki trijų šimtų eurų bauda, o juridinio asmens atstovui net iki tūkstančio aštuonių šimtų eurų.

Na ir, žinoma – vaistai konfiskuojami.

Bet viešojoje erdvėje siūlymų įsigyti vienų ar kitų vaistinių preparatų vis pasitaiko. Matyt, kol yra paklausa, bus ir pasiūla.

Siūlymų neoficialiai įsigyti vaistų vis pasitaiko. Matyt, kol yra paklausa, bus ir pasiūla, svarsto virtualus patrulis.

O dabar, kodėl mes jums apie tai rašome? Todėl, kad norime jus apsaugoti. Sveikata yra brangiausias žmogaus turtas. Tai aksioma ir nenuostabu, kad vaistai yra ta prekė, kurios būtinumu mes neabejojame. Tačiau vaistai yra specifinė prekė.

Dėl šios priežasties yra sugalvoti receptai, o vaistinėse dirba farmacininkai, kurie visada patars, pasiūlys ar, kaip tai jums nepasirodytų keista – kartais net primygtinai nerekomenduos jums vartoti vieną ar kitą preparatą. Internete viso to jūs nerasite.

Kitas labai svarbus aspektas – padirbiniai. Patikėkite, klastojamos ne tik žinomų gamintojų rankinės, bateliai ar aksesuarai. Vaistai klastojami ne rečiau. Ir pelnas už vaistų klastotes nepalyginamai didesnis, nei gaunamas prekiaujant padirbtais marškinėliais.

Tik jei nusipirkęs padirbtus marškinėlius gali tik nusivilti, tai nusipirkęs padirbtus medikamentus – ne tik nepagyti, bet net ir pakenkti sau.
Ir dar. Yra toks reiškinys – savigyda. Populiarus reiškinys, bet pražūtingas. Pablogėjus sveikatai, paprastai su uždelstomis ligomis toks asmuo patenka į gydymo įstaigą. Deja, ne visos uždelstos ligos sėkmingai gydomos.

Iliustracija iš PVP „Facebook“ profilio/Bylos įkalčiai
Iliustracija iš PVP „Facebook“ profilio/Bylos įkalčiai

Todėl pabaigai tradicinis nuoširdus mūsų patarimas bei palinkėjimas – niekada nepirkite internete vaistų iš nežinomo pardavėjo, pasikliaukite oficialiomis vaistinėmis ar jų svetainėmis, o prieš vartodami medikamentus, visada pasitarkite su gydytoju ar vaistininku. Būkite sveiki, linki policijos virtualus patrulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?