„Mūsų šalies įstatymai numato baudžiamąją atsakomybę už kovos su epidemijomis ar užkrečiamomis ligomis taisyklių pažeidimus. Šios nusikalstamos veikos objektas yra žmonių sveikata ir gamtinė aplinka. Rabikių kiaulių fermoje aptiktas klasikinio kiaulių maro virusas žmonių sveikatai yra nepavojingas, žala aplinkai nepadaryta, nepažeisti su tuo susiję jokie teisės aktai, susirgimas neišplito ir epidemija nekilo, todėl yra akivaizdu, kad nėra šio nusikaltimo sudėties“, – teigė ikiteisminį tyrimą atlikęs Panevėžio apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.
Apygardos prokuratūros skyriaus prokuroro Sauliaus Daunoravičiaus teigia, kad ikiteisminio tyrimo metu buvo pasinaudota visomis galimybėmis surinkti duomenis apie tai, kad klasikinio kiaulių maro virusas į Rabikių fermą pateko galimai kam nors tyčia jį įnešus, tačiau jų nesurinkta. Todėl manoma, kad nusikalstama veika, numatyta Baudžiamojo kodekso straipsnyje dėl turto sugadinimo ar sunaikinimo, jeigu dėl to galėjo nukentėti žmonės, arba buvo sunaikintas ar sugadintas didelės vertės svetimas turtas, nepadaryta.
Pasak prokuroro, versija, kad klasikinis kiaulių maro virusas, kuris yra nepavojingas žmonių sveikatai, galimai į fermą pateko dėka paukščių, vabzdžių ar netyčia žmonių, liko nepaneigta. Galimai netinkamas veterinarijos sanitarijos normų, nesusijusių su žmonių sveikatai pavojingomis ligomis, laikymasis nėra baudžiamosios teisės dalykas, todėl spręsti ar dėl virusinio susirgimo savininkas laiku pranešė Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai, ar veiklą vykdė neaplaidžiai, nėra prokuratūros kompetencijos dalykai.
Ikiteisminis tyrimas dėl klasikinio kiaulių maro viruso, aptikto bendrovės „Pasodėlė“ Panevėžio rajono Krekenavos seniūnijos Rabikių kiaulių fermoje, buvo pradėtas šių metų liepos 14 d. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovų prašymu.