2020 03 18

Virusu užsikrėtęs RRT specialistas lankėsi darbe: bendradarbiai izoliuoti, patalpos dezinfekuojamos

Kovo 17 d. tyrimais patvirtinta, kad neseniai iš Nyderlandų grįžęs pusamžis vyras yra užsikrėtęs COVID-19 virusu. Paaiškėjo, kad praėjusią savaitę jis, nieko blogo neįtardamas, ėjo į darbą Ryšių reguliavimo tarnyboje (RRT). 15min šaltinio žiniomis, tarnyba leidosi į įmonės, kuri galėtų atlikti patalpų dezinfekciją, paieškas, tačiau jos nebuvo tokios lengvos. Dezinfekcija pradėta trečiadienį vakare.
Ryšių reguliavimo tarnybos pastatas
Ryšių reguliavimo tarnybos pastatas / rrt.lt nuotr.

Anksčiau antradienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pranešė, kad kovo 17 dieną laboratoriniais tyrimais patvirtintas naujas koronaviruso infekcijos (COVID-19) atvejis – susirgęs žmogus neseniai grįžo iš Nyderlandų. Jis izoliuotas ir gydomas Vilniuje, Santaros klinikose.

Santaros klinikų puslapyje rašoma, kad užsikrėtęs asmuo yra vidutinio amžiaus vyriškis, kovo 6-9 dienomis lankęsis Olandijoje. Sergantysis tvirtino, kad kontakto su sergančiu koronavirusine infekcija neturėjo, tačiau kovo 15 dieną blogai pasijutęs kreipėsi į Infekcinių ligų centrą.

Paaiškėjo, kad tai – RRT darbuotojas. Su šia tarnyba susijęs 15min šaltinis portalui teigė, kad pirmasis ir gal net antrasis viruso testas šiam asmeniui buvo neigiamas. Tačiau simptomams gausėjant, galiausiai nustatyta, kad vyras užsikrėtęs. RRT atstovai informacijos apie ne vieną, o keletą tyrimų 15min nepatvirtino: „Dėl tyrimo patvirtinimo skaičiaus RRT darbuotojui oficialios informacijos neturime, šį klausimą galėtų komentuoti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)“.

Ar tai, kad sergančiajam koronavirusu pirmasis testas gali būti ir neigiamas, 15min pasiteiravo ir SAM atstovų, tačiau iki trečiadienio vakaro atsakymo nesulaukta. Kai tik jis bus pateiktas, publikaciją papildysime.

15min šaltinio teigimu, grįžęs iš Nyderlandų, kurie tuo metu dar nebuvo įtraukti į rizikingų šalių sąrašą, tad priverstinė saviizoliacija nebuvo privaloma, užsikrėtęs RRT darbuotojas keletą dienų ėjo į darbą. Simptomus jis ėmė justi praėjusį penktadienį.

Tai patvirtino ir RRT. Tarnybos redakcijai atsiųstame atsakyme rašoma, kad darbuotojas, kuriam nustatytas COVID-19 virusas, užsienyje lankėsi ne tarnybiniais, o asmeniniais tikslais. Po kelionės darbe jis lankėsi kovo 10, 12 ir 13 dienomis.

„Tuo metu Lietuvoje dar nebuvo paskelbtas karantinas, o šalis, kurioje darbuotojas keliavo, nebuvo sąraše šalių, į kurias draudžiama keliauti ir iš kurių grįžus privaloma izoliuotis.

Atsižvelgdama į itin sparčiai kintančią situaciją šalyje, RRT Ekstremaliųjų situacijų valdymo grupė kovo 13 dieną 9 valandą sušaukė skubų pasitarimą ir visiems darbuotojams išplatino pranešimą dėl darbo RRT organizavimo ir papildomų apsaugos priemonių taikymo. Be kitų instrukcijų, buvo nurodyta, kad grįžus iš kelionės užsienyje (darbinės ar asmeninės) darbuotojai 14 dienų turi dirbti nuotoliniu būdu“, – teigiama RTT atsakyme.

Pabrėžiama, kad RRT Ekstremaliųjų situacijų valdymo grupė kovo 15 dienos vakare, atsižvelgdama į Vyriausybės sprendimus, išplatino nurodymus darbuotojams, kad kovo 16-30 dienomis visi dirba nuotoliniu būdu, išskyrus būtinąsias išimtis.

„Tad jau nuo pirmadienio ryto RRT darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, ne RRT patalpose. Kovo 17 dieną iš paties darbuotojo gavus informaciją apie nustatytą susirgimą, nedelsiant buvo išplatintas pranešimas visiems darbuotojams su griežtais apribojimais patekti į RRT patalpas, taip pat pateikta informacija dėl saviizoliacijos vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamais nurodymais“, – tikina RRT atstovai.

Su tarnyba susijusio 15min šaltinio teigimu, tiek pirmadienį, tiek antradienį pastate dirbo grupelė darbuotojų, o beieškodama, kas atliks patalpų dezinfekciją, įstaiga susidūrė su šiokiais tokiais iššūkiais – ne viena įmonė atsisakė tai daryti. RRT atstovė ryšiams su visuomene Rasa Karalienė patvirtino, kad tarnyba kreipėsi į 5 įmones dėl dezinfekcijos paslaugas suteikimo. Vis dėlto, dėl didelės įmonių apkrovos buvo pasirinkta skubiausiai tokią paslaugą galinti teikti įmonė.

„Kovo 17 dieną, gavus informaciją apie COVID-19 atvejį, operatyviai buvo vykdoma įmonės, galinčios atlikti RRT patalpų dezinfekciją, paieška. Tos pačios dienos vakare įmonė buvo rasta, suderinti visi finansiniai ir kiti būtini formalumai, ir šiuo metu (kovo 18 dieną 17 valandą) pradėta RRT patalpų dezinfekcija. Dezinfekciją atliekanti įmonė atvyko iš Kauno. Kaip jau minėta, darbuotojams patekimas į patalpas be atskiro leidimo uždraustas“, – teigiama RRT atsakyme.

Atsižvelgiant į nustatytą atvejį, bus atlikta apie 2000 kv. m RRT patalpų dezinfekcija.

Akivaizdu, kad veiklos piką šiuo metu patiria ne tik medikai, žurnalistai, prekybos centrai ir maisto pristatymo paslaugas į namus teikiantys verslai, bet ir patalpų valymo bei dezinfekavimo paslaugas teikiančios įmonės. Kaip teigia komercinių patalpų švara ir higiena besirūpinančios įmonės „North Clarity“ ekspertas Gediminas Viselga, įprastą mėnesį bendrovės darbuotojai dezinfekuoja maždaug 2 tūkst. kv. m patalpų, tačiau vien per pastarąsias septynias dienas buvo dezinfekuota jau per 60 tūkst. kv. m ploto. Pasak eksperto, daugybėje pastatų ir patalpų tokia paslauga buvo atlikta apskritai pirmą kartą nuo jų pastatymo.

15min šaltinio teigimu, kontaktą su sergančiu bendradarbiu turėję darbuotojai puolė skambinti karštąja linija 1808, tačiau buvo informuoti, kad tyrimai jiems nebus atliekami – tiesiog stebėti savo sveikatos būklę.

RRT pasiteiravus, keli darbuotojai turėjo kontaktą su sergančiuoju ir kurį laiką dirbo galimai užkrėstose patalpose, tarnybos atstovai atsakė, kad tokią informaciją valdo NVSC.

„Mūsų žiniomis, NVSC bendrauja su galimą kontaktą turėjusiais keliais mūsų darbuotojais“, – teigiama RRT atsakyme.

Kokia yra sergančio darbuotojo būklė, RRT tikina negalinti atskleisti – su juo tarnyba palaiko tiesioginius ryšius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai