Kaip skelbia ministerija, su dokumentu bus galima susipažinti jos interneto puslapyje, taip pat nuo 13 val. feisbuke stebėti jos rengiamą diskusiją „Ar reikalingas Lietuvai visuotinis šaukimas?“.
Joje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys, buvęs kariuomenės vadas Arvydas Pocius, taip pat šio komiteto narė Dovilė Šakalienė.
Taip pat diskusijoje dalyvaus Vilniaus universiteto dėstytojas, karo sociologas Deividas Šlekys, psichiatras ir psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis, asociacijos „Investors' Forum“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, Vytauto Didžiojo universiteto licėjaus „Sokratus“ direktorius Mindaugas Nefas, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Lukas Kornelijus Vaičiakas ir KAM gynybos planavimo departamento atstovas Darius Rušinskas.
KAM atliktoje Visuotinės karo prievolės galimybių vertinimo studijoje numatyta, kad visuotinis šaukimas į kariuomenę, jaunuoliams vos baigus mokyklą, galėtų būti įvestas per šešerius arba aštuonerius metus, jis atsieitų šimtus milijonų eurų.
Skaičiuojama, kad vien pradinės investicijos tik visuotinio vaikinų šaukimo atveju kainuotų per 0,4 mlrd. eurų, jei būtų šaukiamos ir merginos – 1,5 mlrd. eurų, priklausomai nuo modelio, kasmet tai atsieitų dar 80–220 mln. eurų.
Svarstoma, kad kasmet būtų galima pašaukti iki 6,1 tūkst. vaikinų, su merginomis – beveik 12 tūkst. jaunuolių.
Dalinis šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais, reaguojant į Rusijos veiksmus Ukrainoje.
Šiuo metu į kariuomenę kasmet šaukiama po kiek daugiau nei 3,8 tūkst.18–23 metų vaikinų ir tarnybą dėl studijų atidėjusių jaunuolių iki 26 metų.