Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą, svarstantį Vyriausybinių ryšių centro (VRC) statuso ir funkcijų klausimą, V. Gailius ragina atsižvelgti į tai, kad šiuo metu įslaptintos informacijos apsaugos politika yra pernelyg išskaidyta, o Vyriausybė neturi pakankamai įrankių formuoti ir įgyvendinti šios informacijos apsaugos politiką.
„Šiandien nėra vienos konkrečios valstybės institucijos, kuri būtų atsakinga už įslaptintos informacijos apsaugą ir jos politikos vykdymą. Dėl to šioje srityje negarantuojama tinkama informacijos apsauga – tai savo išvadose yra įvardijusi ir Valstybės kontrolė. Pertvarkyti dabar veikiantį VRC būtų naudinga ir dėl to, kad jam įgijus Vyriausybės įstaigos statusą galėtume suteikti specialias teises, užtikrinančias darbo nepriklausomumą“, – pabrėžė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys V. Gailius.
Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto nario manymu, reorganizuotas VRC galėtų sėkmingai atlikti funkcijas, analogiškas kitose Europos Sąjungos valstybėse veikiančioms nacionalinio saugumo tarnyboms.
V. Gailiaus siūlymu, VRC tikslinga perduoti dabar veikiančios Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos funkcijas, taip pat – kai kurias kitas funkcijas dėl įslaptintos informacijos apsaugos ir elektroninių ryšių, kuriais perduodama ar apdorojama įslaptinta informacija. Šios funkcijos šiuo metu priskirtos Krašto apsaugos ir Vidaus reikalų ministerijoms, Valstybės saugumo departamentui bei Informatikos ir ryšių departamentui prie Vidaus reikalų ministerijos.
Reorganizuotam VRC taip pat siūloma perduoti leidimų dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija išdavimą ir panaikinimą. Tai leistų centralizuoti leidimų išdavimą, įstaiga nešališkai priimtų sprendimus ginčytinais atvejais. Atsižvelgiant į V. Gailiaus siūlymą, pertvarkytame VRC dirbtų specialų statusą turintys valstybės tarnautojai – informacijos saugumo pareigūnai.