„Aš tos informacijos nežinau. Net jei ir žinočiau, aš jos negalėčiau sakyti, nes iš tikrųjų tai būtų teisės aktų pažeidimas. Banko paslapties išdavimas. (...) Tai būtų bankininkystės principų pažeidimas ir priežiūros principų pažeidimas, jei mes dabar pradėtume į kairę ir į dešinę net Seimo nariams dalinti informaciją. Dovanokit, bet tai tikrai neįmanoma ir aš, kaip teisininkas, to niekada nedarysiu“, – trečiadienį paklaustas, ar neišaiškėjo, ar kas nors iš politikų atsiėmė pinigus iš „Snoro“, kalbėjo V.Vasiliauskas.
Pasak jo, tokia situacija mažai tikėtina, tačiau norint visiško aiškumo, tuo pasirūpinti galėtų tik pats Seimas.
„Seimo nariams arba visam Seimui in corpore reikėtų kreiptis į laikinąjį banko administratorių, kad jis pateiktų informaciją, ar buvo kažkokie judėjimai sąskaitose“, – sakė jis.
Tą patį jis pareiškė ir atsakyme į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos prašymą pateikti tokią informaciją. Seimo komisijos kreipimąsi Lietutuvos bankas perdavė laikinajam „Snoro“ administratoriui.
Tačiau pats centrinio banko vadovas mano, kad vargu ar kuris nors politikas suskubo rūpintis savo indėliais, sąskaitomis, banko akcijomis.
„Aš netikiu tomis sąmokslo teorijomis ir pučiamu burbulu, kad kažkas sužinojo, kažkas atsiėmė. Na, žinote, manau, tai yra eiliniai burbulai ir tikrai jais netikiu“, – pareiškė Lietuvos banko vadovas.
Primename, kad kalbas, jog kai kurie Seimo nariai „Snoro“ nacionalizavimo išvakarėse atsiėmė savo pinigus iš šio banko, paskleidė Andrius Šedžius. Jis tikino žinąs ir pavardes, tačiau jų atskleisti istoriją ėmusiai tirti Seimo Etikos ir procedūrų komisiją tąsyk nesutiko.
Etikos sargai nustatė tik, kad labai mažą kiekį akcijų „Snore“ turi „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas. Taip pat paaiškėjo, kad liberalas Kęstutis Glaveckas rugsėjį iš „Snoro“ atsiėmė mamos palikimą.