Su Lietuvos valdžios atstovais ji susitiks praėjus kelioms savaitėms po to, kai Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmai įspėjo apie vokiečių investuotojų problemas Lietuvoje.
Kaip pranešė Užsienio reikalų ministerija, Gabrielius Landsbergis su Vokietijos politike aptars aktualius santykių su Kinija klausimus.
„Susitikimo metu bus aptariamas Kinijos vykdomas ekonominis spaudimas Lietuvos atžvilgiu ir galimi bendri Europos Sąjungos veiksmai, siekiant deeskaluoti situaciją“, – pranešė ministerija.
F.K.Brantner susitiks ir su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite – jos aptars dvišalį ekonominį bendradarbiavimą, prekybos ir investicijų klausimus bei dėl santykių su Kinija Lietuvos verslui kilusius sunkumus.
„Lietuvos verslas patiria Kinijos spaudimą, o tai daro poveikį su mūsų verslu dirbantiems užsienio partneriams. Bet kurią dieną tokį patį spaudimą gali patirti bet kuri kita Europos šalis, todėl reikia ieškoti bendrų sprendimų tiek su Europos Komisija, tiek su kitais partneriais“, – pranešime sakė A.Armonaitė.
Kaip nurodė prezidentūra, Gitano Nausėdos susitikimas su F.K.Brantner nesuplanuotas, ji susitiks tik su patarėjais.
„Ji susitiks su Užsienio politikos ir Ekonominės ir socialinės politikos grupių patarėjais, kalbės apie Lietuvos ir Vokietijos dvišalį ekonominį bendradarbiavimą“, – BNS informavo prezidentūra.
„Susitikimo tema yra dvišalis ekonominis bendradarbiavimas. Kas konkrečiai bus aptarta, bus aišku tik po susitikimo“, – pridūrė prezidentūra.
Vokietijos pozicija Lietuvos ir Kinijos ginče dėl Taivano atstovybės gali suvaidinti kertinį vaidmenį. Berlynas palaiko gerus prekybinius ryšius su Kinija, kurie ypač svarbūs vokiečių automobilių pramonei. Lietuvoje gamyklas turi Vokietijos automobilių pramonės įmonės „Hella“ ir „Continental“.
Tiek užsienio reikalų ministrė, tiek į Lietuvą atvykstanti politikė priklauso Vokietijos žaliesiems, kurie yra kritiškiau nusiteikę Kinijos valdžios atžvilgiu.