Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2011 09 26

Vos keletas dabartinių Seimo narių neketina dalyvauti būsimuose rinkimuose

Po metų vyksiančiuose naujojo Seimo rinkimuose nedalyvaus tik labai nedidelė dalis dabartinio parlamento narių. Absoliuti dauguma parlamentarų nenori atsisakyti savo vietų Seime ir ketina siekti būti perrinkti kitai kadencijai, rašo „Vilniaus diena“.
Algis Čaplikas ir Arūnas Valinskas
Algis Čaplikas ir Arūnas Valinskas. / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

Iš 46 valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narių ateinančiuose rinkimuose svarsto nedalyvauti tik keli. Tarp jų – dabartinis Seimo vicepirmininkas, Europos reikalų komiteto vadovas Česlovas Stankevičius, taip pat Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Liudvikas Sabutis.

Buvęs Palangos meras, dabar Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Pranas Žeimys dėl šeimyninių aplinkybių irgi svarsto, ar dalyvauti būsimuose rinkimuose.

Č.Stankevičius, paklaustas, kodėl gali nebesiekti būti perrinktas į kitą Seimą, atsakė: „Amžius jau nebe tas“. Kitąmet šiam politikui, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarui sukaks 75 metai.

Tačiau Č.Stankevičius pabrėžė, kad kalbant apie jį bent kol kas derėtų formuluoti „svarsto nedalyvauti“ būsimo parlamento rinkimuose, nes galutinis apsisprendimas bus, kai bus galutinai dėliojami bei tvirtinami konservatorių kandidatų sąrašai.

Iš 24 LSDP frakcijos narių tik vienas – Pakruojo-Joniškio vienmandatėje apygardoje išrinktas Jonas Juozapaitis – neketina siekti būti perrinktas. Šioje apygardoje socialdemokratai žada iškelti Sauliaus Gegiecko kandidatūrą.

Visi kiti dabartiniai LSDP frakcijos nariai rinkimuose dalyvaus.

Liberalų sąjūdžio (LS) vadovai tikina, kad dabartiniai frakcijos nariai kol kas nėra galutinai apsisprendę, ar dalyvaus kituose rinkimuose.

„Tačiau vienas kitas frakcijos narys galbūt ir nebeis į Seimą“, – užsiminė LS vicepirmininkas, švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Neoficialiomis žiniomis, į būsimą parlamentą gali nekandidatuoti LS frakcijos nariai Kęstutis Glaveckas, Gediminas Navaitis, Dalia Teišerskytė. Tačiau nė vienas iš jų šių žinių kol kas nepatvirtino.

Opozicinėje „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijoje dabar yra 17 narių, iš jų keli šiai partijai nepriklauso. Iš visų jų tik Rimantas Smetona gali kitąmet nebesiekti patekti į parlamentą.

Apie Arūno Valinsko vadovaujamos Tautos prisikėlimo partijos (TPP) prisijungimą paskelbusi valdančioji Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) savo frakcijoje turi 13 narių. Visi joje esantys ligšioliniai liberalcentristai žada siekti mandato naujajame Seime. Bet dėl TPP atstovų kol kas neaišku, išskyrus Ingą Valinskienę. Jau paskelbta, kad ji nedalyvaus ateinančiuose rinkimuose ir po metų pasitrauks iš politikos. Dėl to, ar kandidatuoti į naująjį Seimą, esą neapsisprendęs ir pats A.Valinskas.

Opozicinės Darbo partijos frakcijos, kurioje dabar yra dešimt narių, seniūnas Vytautas Gapšys sakė, kad „dar anksti kalbėti, kurie iš dabartinių parlamentarų nedalyvaus kitų metų Seimo rinkimuose“.

Iš aštuonių narių opozicinės Krikščionių partijos frakcijos tik Jonas Stanevičius yra užsiminęs, kad greičiausiai nedalyvaus kituose rinkimuose į Seimą, nes yra nusivylęs politika.

Seimo rinkimai vyks 2012 metų rudenį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos