Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2015 02 23

VRM: apklausos elektroninėje erdvėje gali pažeisti internetu nesinaudojančiųjų teises

Vidaus reikalų ministerija (VRM) teigia, kad savivaldybių organizuojamų gyventojų apklausų perkėlimas į elektroninę erdvę gali suvaržyti internetų nesinaudojančiųjų teises. Todėl, pasak VRM, siūlytina, kad elektroninės apklausos galėtų vykti tik kartu su kitu įstatyme numatyti apklausos būdu. Kitu atveju esą gali būti pažeistas principas, kad dalyvavimas apklausoje grindžiamas visuotine lygia teise tiesiogiai pareikšti nuomonę bei nuostata, kad negalima varžyti gyventojų teisės dalyvauti apklausoje, nes joje negalėtų dalyvauti gyventojai, neturintys prieigos prie interneto ar nemokantys juo naudotis.
Priklausomybė nuo interneto
VRM teigia, kad interneto plėtra šalies mastu netolygi, tad nemokantieji ir negalintieji juo naudotis, negalės dalyvauti apklausose. / 123rf nuotr.

„Derėtų pažymėti, kad informacinių ir ryšių technologijų (taip pat ir interneto) plėtra šalies mastu netolygi ir ne visi gyventojai moka naudotis internetu“, – teigia VRM parengtame Vyriausybės išvados projekte.

Kartu ministerija pasigenda saugiklių, kaip bus užtikrinta, kad apklausoje dalyvautų tik tokią teisę turintys asmenys, kad jie būtų atpažinti ir dalyvautų asmeniškai ir jų reiškiama valia nebūtų kontroliuojama.

Pasak „darbiečių“ – padidintų įsitraukimą

Vietos savivaldos įstatymo pataisą, siūlančią savivaldybių organizuojamas gyventojų apklausas perkelti į elektroninę erdvę, Seimui pateikė grupė „darbiečių“.

„Galimybė gyventojams reikšti savo nuomonę savivaldybei reikšmingais klausimais yra labai geras demokratiškas instrumentas, leidžiantis žmonėms tiesiogiai dalyvauti vietos valdyme. Tačiau šiuo metu dėl labai nepatogių būdų vykdant tokias apklausas jos yra labai nepopuliarios, reikalaujančios nemažai lėšų ir laiko“, – yra sakęs vienas iš pataisų rengėjų, Seimo Informacinės visuomenės plėtros komiteto narys „darbietis“ Viktoras Fiodorovas.

Anot jo, apklausų perkėlimas į elektroninę erdvę ne tik leistų dažniau jas rengti, bet ir sudarytų sąlygas apklausti daugiau žmonių.

„Be to, būtų galima tokias apklausas rengti anonimiškai, o jas pačias galėtų inicijuoti ne tik savivaldybė, bet ir gyventojai. Taip žymiai mažesniais kaštais mes pasiektume didesnį efektą, įgyvendindami tiesioginio valdymo principą“, – sakė Seimo narys.

Šiuo metu gyventojų apklausas galima vykdyti tik tiesiogiai, gyventojų nuomonę įrašant apklausos dalyvių sąrašo lape, gyventojui savo nuomonę pareiškiant sueigoje balsuojant, atrankinės arba tikslinės apklausos būstuose metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos