Anot Vidaus reikalų ministerijos (VRM) pranešimo, siekiant sukurti centralizuotą pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemą, integruojančią profesinį mokymą ir aukštąjį mokslą, atliktas pareigūnų ugdymo modelio alternatyvų vertinimas.
Tuomet išskirti keturi pareigūnų rengimo modeliai. Naujai buriama darbo grupė, sudaryta iš Vidaus reikalų ministerijos, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, Mykolo Romerio universiteto atstovų, bus įpareigota artimiausiu metu atrinkti tinkamiausią ir greičiausiai įgyvendinamą modelį.
„Šiandien trūksta kvalifikuotų tyrėjų, prastėja ikiteisminių tyrimų kokybė, pareigūnų rengimo modelis nėra patrauklus. Mums reikalingas ilgalaikis sprendimas – tik taip užtikrinsime reikiamą pareigūnų skaičių ir jų tinkamą parengimą“, – pranešime sakė A.Bilotaitė.
J.Šiugždinienės teigimu, Mykolo Romerio universitetas galėtų rengti ir profesinio bakalauro, ir trumpųjų studijų programas, kurios reikalingos pareigūnų rengimo sistemoje.
VRM teigimu, policijos įstaigose ir Viešojo saugumo tarnyboje kasmet mažėja pareigūnų. Bendrai visose penkiose VRM pavaldžiose statutinėse tarnybose šiuo metu trūksta 2863 pareigūnų.
Jie rengiami trijose įstaigose – Lietuvos policijos mokykloje, VSAT Pasieniečių mokykloje ir Ugniagesių gelbėtojų mokykloje.
Ministerijos duomenimis, bendras visų pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ šių metų antrąjį ketvirtį buvo 1272 eurai, tai yra 14,8 proc. daugiau negu pernai.