Kaip skelbia ministerija, šis projektas vyks siekiant stiprinti gyventojų pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir yra informacinės civilinės saugos kampanijos „Esame komanda – turime planą“ dalis.
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad ši plataus masto kampanija parodė, jog būtina skirti deramą dėmesį kiekvienai visuomenės grupei.
„Siekiant tinkamo gyventojų pasirengimo ekstremaliosioms situacijoms, jaunimo auditorija mums išskirtinai svarbi. Pasitelkę naujausias technologijas ir kūrybiškumą pasiekiame ne tik patį moksleivį, bet ir visą jo šeimą“, – sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Pirmadienį gimnazijoje įvyks šio projekto pirmoji interaktyvi pamoka, kurios metu Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Civilinės saugos skyriaus viršininkas Donatas Gurevičius papasakos, kaip elgtis įvykus ekstremaliai situacijai, ką reikia žinoti kiekvienam išgirdus perspėjimo sireną ir kur rasti visą informaciją, susijusią su pasirengimu galimos nelaimėms ir grėsmėms.
Anot VRM, lektorius pademonstruos išvykimo krepšį. Pristatymo metu mokiniai turės galimybę jį užsidėti, pakelti ir susipažinti su svarbiausiais daiktais, kurių gali prireikti evakuacijos atveju.
Edukaciją vainikuos virtualios realybės simuliacija, kurios metu kiekvienas mokinys turės galimybę patekti į virtualią namų erdvę.
Kaip skelbia ministerija, šio projekto metu bus aplankytos Lietuvos mokyklos, esančios arčiausiai galimo radiologinio poveikio zonos Baltarusijos Astravo atominės elektrinės avarijos atveju.
Ministerijos teigimu, Lietuvos gyventojų pasirengimas ekstremaliosioms situacijoms išlieka nepakankamas, žmonėms trūksta išlikimui būtinų įgūdžių. Tik penktadalis (18 proc.) Lietuvos gyventojų turi susiruošę išvykimo krepšį, o šeimos planą, kaip elgtis nelaimės metu, su artimaisiais yra aptarę 15 proc. gyventojų. Būtiniausių atsargų 72 val. (maisto, vandens, vaistų, higienos priemonių) pasiruošę turi pusė šalies gyventojų.