Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 12 08

VRM siūlo didinti valstybės tarnybos efektyvumą – pristatė trumpojo laikotarpio priemones

Vidaus reikalų ministerija pristatė valstybės tarnybos efektyvumo didinimo trumpuoju laikotarpiu priemones – siūlomi Valstybės tarnybos įstatymo pakeitimai palengvintų žmogiškųjų išteklių valdymą valstybės tarnyboje ir leistų viešojo administravimo sektoriui veikti lanksčiau. Vyriausybė įstatymo pakeitimams pritarė, pranešė Vidaus reikalų ministerija.
Simbolinė Jaunųjų konservatorių lygos akcija prie Vidaus reikalų ministerijos
Vidaus reikalų ministerija / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Valstybės tarnybos pertvarka

Valstybės tarnybos pertvarka yra viešojo administravimo pertvarkos dalis. Funkcijų peržiūra ir optimalaus institucijų tinklo sukūrimas, viešųjų ir administracinių paslaugų bei valstybės tarnybos pertvarka yra strateginiai Vidaus reikalų ministerijos darbai.

Įgyvendinant valstybės tarnybos pertvarką bus kuriamas stiprus valstybės įstaigų vadovų korpusas, efektyvi žmogiškųjų išteklių valdymo sistema ir valstybės tarnybos valdymo kompetencijų centras. Tikimasi, jog tai sustiprins vadovų lyderystės gebėjimus, padidins valstybės tarnybos profesionalumą, lankstumą ir diegiant inovacijas valstybės tarnyboje modernizuos žmogiškųjų išteklių valdymą.

„Mūsų tikslas – efektyvi, konkurencinga ir patraukli valstybės tarnyba, turinti pasitikėjimą, pritraukianti profesionalius darbuotojus ir teikianti aukščiausios kokybės paslaugas visuomenei. Pirmiausia stiprinsime vadovų grandį ir sukursime instrumentus, kurie leistų vadovams lanksčiai valdyti žmogiškuosius išteklius“, – teigia vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė.

Nors Valstybės tarnybos reforma Lietuvoje buvo vykdoma ne kartą – 1999, 2002 ir 2018 metais – pasak vidaus reikalų viceministrės, dar kartą pakeitus įstatymą ir valstybės tarnautojų darbo užmokesčio sistemą, valstybės tarnyba netapo efektyvesnė. S.Ščajevienės teigimu, šį kartą pokytis įgyvendinamas sistemiškai – institucijų, paslaugų ir darbuotojų lygmenimis. Sprendimai grindžiami analize ir duomenimis, įvertinus užsienio šalių gerąsias praktikas, tarptautinių organizacijų rekomendacijas, tendencijas privačiame sektoriuje, o finansai planuojami ne tik trumpuoju, bet ir ilguoju laikotarpiu.

Trumpojo laikotarpio priemonės

Valstybės tarnybos pertvarka pradedama nuo smulkių, bet būtinų darbų – juos atlikus valstybės tarnyba galėtų veikti efektyviau. Parengtame įstatymo pakeitimo projekte numatomi įstaigų vadovų karjeros valdymo pokyčiai. Siūloma supaprastinti įstaigų vadovų atrankos tvarką tada, kai po konkurso atrenkamas tik vienas pretendentas, taip pat įstaigų vadovų paskyrimo antrajai kadencijai tvarką ir sudaryti galimybę kompetentingus įstaigų vadovus išlaikyti valstybės tarnyboje – pasibaigus kadencijai ar pareigybę panaikinus, siūlyti įstaigų vadovams eiti kitas valstybės tarnautojo pareigas.

Valstybės tarnybos įstatymo projekte taip pat numatomas valstybės tarnautojų bandomasis laikotarpis, reikalavimo gauti leidimą dirbti kitą darbą pagal darbo sutartį atsisakymas, galimybė karjeros valstybės tarnautojus perkelti į politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigas ir supaprastintas priemokų skyrimas, atsisakant pareiginės algos koeficientų apribojimų, kai darbuotojas perkeliamas į kitas valstybės tarnautojo pareigas.

Valstybės tarnybos koncepcija

Sisteminę valstybės tarnybos pertvarkos koncepciją, kurios pagrindu bus rengiamas naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatymas, Vidaus reikalų ministerija Vyriausybei planuoja pateikti iki šių metų pabaigos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?