Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2009 05 20

VSD kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl galimo neteisėto socialdemokratų lyderių klausymosi

Valstybės saugumo departamentas (VSD) trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl viešai paskelbtos informacijos, kad galėjo būti neteisėtai klausomasi Lietuvos socialdemokratų partijų (LSDP) vadovų pokalbių.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Apie tai BNS pranešė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas konservatorius Arvydas Anušauskas.

Jo teigimu, VSD vadovybė trečiadienį politikams kategoriškai paneigė, kad saugumo darbuotojai galėjo įmontuoti klausymosi aparatūrą LSDP būstinėje ir šios partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus naudotame automobilyje.

„VSD kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, kad išaiškintų tą atvejį, nes dabar neaišku, kas klauso ir ar išvis klauso“, – sakė A.Anušauskas.

Minkštasuolyje radęs „blakę“ socialdemokratų lyderis teigė sudaužęs ją plaktuku ir išmetęs į šiukšlių dėžę.Jis sakė tikįs, kad pareiškimą prokuratūrai parašys ir patys socdemai. „Manau, jie atsakingai pažiūrės į šį atvejį“, – teigė NSGK pirmininkas.

Jis priminė, kad Seimo nariai turi įvairios informacijos, kuri klausantis jų pokalbių nežinia kam galėjo „nutekėti“.

„Blakės“ mikštasuolyje ir automobilyje

Tuo metu buvęs kandidatas į prezidentus, LSDP pirmininkas A.Butkevičius BNS trečiadienį sakė pats partijos būstinėje aptikęs klausymosi aparatą, bet dėl to kreiptis į teisėsaugą neplanuoja.

„Viskas įvyko kovo pabaigoje, kai buvau iškeltas į prezidentus. Jeigu būčiau kreipęsis į prokuratūrą, visi būtų pagalvoję, kad taip prieš rinkimus darausi reklamą', – pasakojo A.Butkevičius.

Jis sakė apie partijos būstinėje B.Radvilaitės gatvėje Vilniuje įmontuotas „blakes“ sužinojęs iš raštelio, kurį gavo, kai buvo išrinktas partijos vadovu. Anot A.Butkevičiaus, ten buvo parašyta, kad reikia patikrinti baldus keliuose kabinetuose, vienas iš jų – buvusios partijos iždininkės Mildos Petrauskienės.

Minkštasuolyje radęs „blakę“ socialdemokratų lyderis teigė sudaužęs ją plaktuku ir išmetęs į šiukšlių dėžę.

Trečiadienį dienraštis „Lietuvos žinios“ pranešė, kad dar vienas klausymosi įrenginys užfiksuotas automobilyje, kuriuo važinėjo A.Butkevičius. „Rinkimų kampanijos metu, kilus tam tikrų įtarimų, buvo nusamdyta privati saugos kompanija. Ji specialiais prietaisais nuskenavo automobilį, kuriuo važinėdavau po Lietuvą, susitikinėdamas su rinkėjais. Prietaisai parodė, kad mano automobilyje yra įtaisyta „blakė“, tačiau konkrečios jos vietos aptikti kol kas nepavyko. Tad teko paprasčiausiai pakeisti automobilį“, – dienraščiui pasakojo A.Butkevičius.

BNS politikas teigė, kad automobilis buvo nuomotas iš UAB „Autoūkis“, kuri aptarnauja Vyriausybę.

Reikia kreiptis į prokuratūrą

Anot „Lietuvos žinių“, socialdemokratai įtaria, kad juos galėjo sekti Lietuvos specialiosios tarnybos. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Arvydas Anušauskas BNS sakė pasidomėsiąs šiuo atveju.

Be to, jis pabrėžė, kad opozicinės partijos atstovai turėjo kreiptis į teisėsaugą dėl galimo neteisėto pasiklausymo. A.Anušausko teigimu, galimybių įtaisyti „blakę“ Lietuvoje turi daug žmonių. „Ikiteisminis tyrimas, manau, – būtinas“, – sakė jis.

Pasak generalinio prokuroro Algimanto Valantino, naudoti klausymosi įrenginius Lietuvoje gali tik specialiųjų tarnybų pareigūnai, tačiau tam reikia gauti ir prokurorų, ir teismo sankciją.

„Visiems kitiems asmenims mūsų šalies Baudžiamasis kodeksas numato baudžiamąją atsakomybę už neteisėtą specialiosios technikos įrengimą ar panaudojimą informacijai rinkti. Kitaip tariant, tai – nusikaltimas“, – prokuroro žodžius BNS perdavė prokuratūros atstovė spaudai Aurelija Juodytė.

Pareigūnai pabrėžia, kad jeigu žmogus įtaria, jog jo neteisėtai klausosi konkurentai ar kas nors kitas, būtina kreiptis į Lietuvos specialiąsias tarnybas. Įtariant, kad asmens gali klausytis specialiosios tarnybos, arba aptikus klausymosi įrenginį, reikia apie tai nedelsiant pranešti Generalinei prokuratūrai.

„Generalinė prokuratūra turi visas teisines priemones patikrinti ir nustatyti, kam rasta įranga priklauso, ar ji naudojama teisėtai“, – tvirtino A.Valantinas.

Tačiau, anot jo, šiuo atveju tam, kad būtų pradėtas ikiteisminis tyrimas, būtina gauti gyventojų pranešimą apie galimą nusikaltimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos