„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

VSD: po atakų Rusijoje teroro akto grėsmės lygis Lietuvoje išlieka žemas

Valstybės saugumo departamentas (VSD) įvertinęs situaciją po išpuolio Rusijoje ketvirtadienį posėdyje konstatavo, kad teroro akto grėsmės lygis Lietuvoje išlieka žemas.
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Valstybės saugumo departamentas
Žygimantas Gedvila/BNS nuotr. Valstybės saugumo departamentas

Kaip informavo VSD, ketvirtadienį vykusiame darbo grupės kovos prieš terorizmą klausimams spręsti aptarta „besikeičianti terorizmo situacija Europoje, praėjusios savaitės teroristinis išpuolis Rusijoje ir galimas poveikis saugumo situacijai Lietuvoje“.

„Posėdyje konstatuota, kad šiuo metu neturima duomenų apie planus rengti išpuolius Lietuvoje, todėl teroro akto grėsmės lygis išlieka žemas“, – pranešė VSD.

Per posėdį taip pat buvo aptarta sparčios Centrinės Azijos šalių piliečių imigracijos į Lietuvą tendencija ir dėl to galinčios kilti rizikos plisti radikaliam islamizmui.

Migracijos departamento duomenimis, Centrinės Azijos šalių išeivių diaspora per pastaruosius trejus metus išaugo daugiau nei 10 kartų – nuo 2 tūkstančių iki daugiau nei 23 tūkstančių. Tarp jų apie 8 tūkst. atvyko iš Uzbekistano, apie 6 tūkst. – iš Kirgizijos, apie 5,7 tūkst. – iš Tadžikistano. Daugelis atvyksta gavę leidimus darbo pagrindu, mažiau – studijų. Daliai jų Lietuva yra tarpinė šalis tolesniam migravimui į Vakarų Europą.

VSD pranešė, kad imigrantų sraute yra nustatęs asmenų, turinčių radikalių islamistinių pažiūrų, keletas jų paskelbti grėsme valstybės saugumui, dar keliems rekomenduota neišduoti vizos ar laikino leidimo gyventi Lietuvoje.

VSD teigimu, tarp Lietuvoje esančių atvykusiųjų iš Centrinės Azijos šalių nėra identifikuota asmenų, ketinančių įvykdyti teroristinius aktus, tačiau, vertinama, kad didėjanti jų diaspora sudaro sąlygas formuotis uždaroms bendruomenėms, kuriose galimi radikalizavimosi procesai.

Darbo grupės posėdyje taip pat aptartos Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos Kovos su terorizmu komiteto vizito į Lietuvą ataskaitos išvados ir rekomendacijos. Nacionalinis krizių valdymo centras koordinuos tarpinstitucines pastangas parengti Nacionalinę integruotą kovos su terorizmu strategiją, kaip rekomenduoja JT ekspertai.

Darbo grupės kovos prieš terorizmą klausimams spręsti dalyvauja VSD, įvairių ministerijų, tarnybų, Policijos departamento, Kariuomenės gynybos štabo Ekstremalių sveikatai situacijų centro ir kitų institucijų atstovai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų