„VTEK neturi teisinio pagrindo teigti, jog K.Navickas būtų nevykdęs pareigos nusišalinti. VTEK taip pat neturi faktinių duomenų, kad aplinkos ministras būtų dalyvavęs rengiant, svarstant, ar priimat sprendimus, tiesiogiai ir akivaizdžiai susijusius su jo paties privačiais ir buvusio darbdavio interesais“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.
VTEK taip pat teigia neradusi įrodymų, kad K.Navickas ministerijoje „būtų tiesiogiai ir akivaizdžiai pasinaudojęs savo vardu ar galia siekdamas paveikti kitų asmenų priimamus sprendimus dėl buvusios darbovietės“.
VTEK tyrimo metu teigia nustačiusi, kad 2017 metų sausį K.Navickas premjerui Sauliui Skverneliui įteikė rašytinį nusišalinimą nuo klausimų, susijusių su viešąja įstaiga „Baltijos aplinkos forumas“ (BAF), svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrų.
„Ministras Pirmininkas K.Navicko nusišalinimą priėmė ir potvarkiu pavedė žemės ūkio ministrui Broniui Markauskui atlikti aplinkos ministro funkcijas, sprendžiant tiesiogiai su BAF susijusius klausimus. Taip pat 2017 metų sausį ir vasarį K.Navickas kelis kartus raštu kreipėsi į VTEK, prašydamas pateikti jam rekomendacijas dėl tolesnės tarnybinės veiklos, kiek tai gali būti susiję su minėtąją įstaiga“, – pranešime žiniasklaidai teigia VTEK.
K.Navickas pasirašė atitinkamus raštus dėl visų paraiškų, išskyrus BAF – pastarąjį pasirašė žemės ūkio ministras.
„2017 metų birželį BAF prašė skirti finansavimą projektui „Komunikacijos kompanija Natura 2000 tinklo ir gamtos apsaugos populiarinimui Baltijos šalyse taikant ryšio su gamta koncepciją“. Preliminarų lėšų sąrašą trylikai projektų, tarp kurių buvo ir BAF, 2017 metų rugpjūčio 16 dieną patvirtino žemės ūkio ministras Bronius Markauskas, tuo metu pavadavęs K.Navicką. 2017-ųjų rugpjūčio 30 dieną K.Navickas pasirašė atitinkamus raštus dėl visų paraiškų, išskyrus BAF – pastarąjį pasirašė žemės ūkio ministras", – akcentuoja Komisija.
Tyrimą VTEK atliko po paties K.Navicko, taip pat konservatorių Radvilės Morkūnaitės-Mikulėnienės bei Ingridos Šimonytės kreipimųsi. Tyrime vertina dienraščio „Kauno diena“ informaciją, Komisija taip pat vertino kitą dienraščio publikaciją, kurioje teigta, jog politikas 2017-ųjų pavasarį dalyvavo buvusios darbovietės Šilutėje organizuotame renginyje.
Įstatymą pažeidė interesų nedeklaravęs BAF vadovas
Nutraukusi tyrimą dėl K.Navicko elgesio, VTEK trečiadienį konstatavo, kad įstatymą, laiku nedeklaruodamas interesų, pažeidė BAF direktorius Žymantas Morkvėnas.
„Privačių interesų deklaraciją Ž.Morkvėnas turėjo užpildyti ir pateikti ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų nuo sutarties dėl finansavimo iš valstybės biudžeto skyrimo BAF sudarymo. Tačiau privačių interesų Ž.Morkvėnas nėra deklaravęs“, – pažymi VTEK.
Dėl BAF vadovo Komisija tyrimą atliko dienraščio „Kauno diena“ žurnalisto Valdo Kvedaro, rašiusio apie tai, jog K.Navicko įsakymu sudaryta komisija skyrė paramą jo buvusiai darbovietei – BAF projektui, pranešimo pagrindu.