Kaip BNS sakė VTEK atstovė spaudai Eglė Ivanauskaitė, A.Nekrošienė nedeklaravo savo ir savo vyro Arvydo Nekrošiaus ryšio su viešąja įstaiga „Muzikos barai“ nuo 2016 kovo iki šių metų birželio, apie jo individualią veiklą informacijos nepateikė nuo šių metų birželio iki liepos.
Pati pirmininkė sako dar 2012-aisiais deklaravusi visus interesus, tačiau 2016-aisiais teigia padariusi „techninę klaidą“, dėl kurios deklaracijos duomenys išsitrynė.
„Aš apie tai nežinojau. Šiandien ėjau į VTEK gintis, kad mes su vyru dirbame kartu, ranka rankon (...). Dėl techninės klaidos įvyko pažeidimas, aš atsiprašiau, pažadėjau daugiau to nedaryti, juolab, kad viskas jau deklaruota birželį“, – BNS tvirtino ji.
Į VTEK dar birželį kreipėsi Lietuvos kultūros taryba. Jos pirmininkė Daina Urbanavičienė taip pat inicijavo tyrimą, ar Muzikų sąjungoje pagrįstai didelė dalis lėšų panaudota prezidentės ir jos vyro atlyginimams.
„Pažeidimų nebuvo nustatyta, buvo techninių klaidų, visi dokumentai pateikti ir jie yra pateisinami“, – BNS trečiadienį sakė D.Urbanavičienė.
A.Žigaitytė-Nekrošienė tvirtino iš viso pateikusi per 600 įvairių dokumentų, kurie tikrinti keturis mėnesius.
„Pateikta per 600 skenuotų dokumentų. Viskas išnagrinėta nuo-iki. Per kalendorinius metus mes parengėme 138 renginius, palyginti kitos koncertinės įstaigos parengi po 60 – 70 renginių“, – BNS sakė ji.
Lietuvos kultūros tarybos duomenimis, 2018-aisiais per meno kūrėjų organizacijų strateginių programų įgyvendinimo programą ir įvairius projektus sąjungai skirta apie 90 tūkst. eurų, abiejų sutuoktinių atlyginimams sąjunga pernai skyrė 26 tūkst. eurų, dar kelis tūkstančius eurų jie gavo pagal individualios veiklos pažymėjimą už renginių apipavidalinimą, stendų paruošimą, viešinimą ir kitus darbus, 6,6 tūkst. eurų skirti su Muzikų sąjunga įsteigtam ir leidžiamam žurnalui „Muzikos barai“ – čia A.Žigaitytė-Nekrošienė taip pat gauna atlygį kaip redaktorė.
A.Žigaitytė-Nekrošienė tuomet teigė, kad valstybinis finansavimas organizacijai iš viso siekė apie 84 tūkst. eurų.