2019 07 04 /17:33

VTEK nustatė, kad P.Poderskis pažeidė įstatymą

Ketvirtadienį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nutarė, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius P.Poderskis pažeidė įstatymą tarnybinį transportą naudodamas ne tarnybinei veiklai. Apie tai rašoma pranešime žiniasklaidai.
Povilas Poderskis
Povilas Poderskis / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Tokiais veiksmais jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą naudotis valstybės ar savivaldybių valdomu turtu ne tarnybinei veiklai (3 straipsnio 1 dalies 6 punktas). Šį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tiriant nustatyta, kad pernai rugsėjo 18 d. P.Poderskis tarnybiniu automobiliu „Opel Corsa“ iš Vilniaus miesto savivaldybės išvyko 18.02 val., o 19.28 val. atvyko į Kauną. Ten ši tarnybinio transporto priemonė stovėjo iki rugsėjo 19 d. 6.32 val. Iš savivaldybės pateiktų navigacinės sistemos duomenų matyti, kad ši automobilio laikymo vieta žemėlapyje iš esmės sutampa su P.Poderskio deklaruotos gyvenamosios vietos adresu. Tuomet P.Poderskis minėtuoju automobiliu išvyko iš Kauno ir 7.46 val. atvyko į Vilnių. Apie tai buvo informuota ir žiniasklaidoje: skelbta, kad vienos visuomenės informavimo priemonės fotografas rugsėjo 19 d. rytą užfiksavo P.Poderskį išvykstantį iš savo namų automobiliu, pažymėtu Vilniaus savivaldybės skiriamuoju ženklu. P.Poderskis VTEK nenurodė, kokias tarnybines savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijas tuo metu vykdė.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis

„VTEK yra ne kartą yra konstatavusi, kad kelionės iš namų į darbą arba iš darbo į namus nelaikytinos tarnybine veikla ar tarnybine būtinybe. Pabrėžtina, kad asmuo privalo sugebėti pagrįsti kelionių tarnybiniu automobiliu į kitus miestus tikslus. Tokio pagrindimo nereikalaujant, sukuriama galimybė piktnaudžiauti užimamomis pareigomis naudojant valstybės ar savivaldybės turtą ne tarnybos reikmėms, o vieni asmenys būtų nepagrįstai išskirti kitų asmenų – gebančių tinkamai pagrįsti valstybės ar savivaldybių turto naudojimą ir naudojančių pastarąjį tik tarnybos reikmėms – atžvilgiu. Be to, Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintose tarnybinių automobilių naudojimo taisyklėse aiškiai nustatyta, jog tarnybiniai automobiliai gali būti naudojami tik tarnybinėms užduotims vykdyti“, – rašoma pranešime žiniasklaidai.

VTEK siūlo Vilniaus miesto savivaldybės merui ir tarybai inicijuoti, kad būtų kompensuotos savivaldybės patirtos išlaidos, susidariusios dėl nepagrįsto P.Poderskio naudojimosi tarnybiniu transportu.

Tuo metu įstatymą pažeidęs P.Poderskis BNS teigė kito sprendimo ir nesitikėjęs, tačiau ketina šį tarnybos sprendimą skųsti.

„Aš nieko kito ir nesitikėjau. Sprendimas nėra netikėtas. Tik niuansas yra toks, kad sprendimą jie priėmė beveik mėnesį pavėlavę su savo maksimaliais terminais – jie turėjo sprendimą priimti per tris mėnesius ir dar tą terminą pratęsė trims mėnesiams“, – sakė P.Poderskis.

„Manau, kad vedinas sportinio intereso tikrai jį skųsiu. Aš nesutinku su formalia sprendimo puse, bet su pačiu sprendimu aš sutinku“, – pridūrė jis.

Anot P.Poderskio, važinėti iš darbo ir į darbą tarnybiniu automobiliu – nėra pažeidimas.

„Nepripažįstu, kad blogai dariau, nes važiavimas iš darbo ir į darbą yra normalus priimtinas dalykas. Aš to nedraudžiu nei darbuotojams ir pats ketinu toliau tą daryti“, – teigė P.Poderskis.

VTEK primena, kad įstatymą pažeidę valstybės tarnautojai vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Taip pat tyrimo metu VTEK pastebėjo, kad bendrojo naudojimo tarnybinius automobilius naudojantys savivaldybės darbuotojai nepildo kelionės lapų, o iš šių automobilių rezervavimo įrašų nematyti, kokioms tarnybinėms užduotims rezervuojami tarnybiniai automobiliai. Atsižvelgdama į tai, VTEK siūlo Vilniaus miesto savivaldybei tikslinti vidaus teisės aktus ir užtikrinti tinkamą savivaldybės bendrojo naudojimo tarnybinių automobilių kontrolę.

Valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys, pripažinti pažeidę Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, vienerius metus nuo pažeidimo paaiškėjimo dienos negali būti skatinami, priimami, skiriami ar renkami į aukštesnes pareigas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų