VTEK Tyrimų skyriaus vyresnysis patarėjas Tomas Čaplinskas posėdyje sakė, kad lapkritį komisija kreipėsi į institucijas prašydama pateikti dokumentus, jie buvo analizuojami.
Po analizės nuspręsta, kad tyrimas reikalingas, todėl Tyrimų skyrius pasiūlė VTEK pradėti tyrimą.
Šiam pasiūlymui komisija pritarė vienbalsiai, tik komisijos pirmininkas Edmundas Sakalauskas nuo šio klausimo nusišalino, nes jo kandidatūra yra pateikta premjero.
„Faktų vertinimo visumoje, kiek tai susiję su viešai pasirodžiusia informacija, mūsų subjektyviu supratimu, yra pagrindas pradėti tyrimą pagal Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą, siekiant išsiaiškinti, ar institucijose priimti sprendimai, kurių rezultate skirtas finansavimas, nebuvo paveikti galbūt egzistuojančių ministro pirmininko privačių interesų. Kitas aspektas išplaukiantis – ar ministras pirmininkui einant pareigas nekilo pareiga vengti interesų konflikto ir neatsirado tokios aplinkybės, kai turėjo nusišalinti“, – VTEK posėdyje kalbėjo T.Čaplinskas.
Anot jo, reikia išanalizuoti aiškiai, kaip vyko visos procedūros.
VTEK Tyrimų skyriaus vedėja Areta Miškinienė su tuo sutiko, sakydama, kad pradėjus tyrimą reikėtų prašyti papildomos informacijos.
Komisijos narys Antanas Šenavičius klausė, ar ant kurių nors dokumentų yra premjero parašai.
T.Čaplinskas pabrėžė, kad yra Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas. Jis turėjo omenyje sprendimą skirti papildomus 300 tūkst. Vilniaus rajono savivaldybei, kuri nusprendė beveik visą sumą panaudoti Upės gatvės, kurioje gyvena premjeras, asfaltavimo darbams.
„Reikia išsiaiškinti, koks yra sąsajumas tarp to sprendimo ir premjero gatvės“, – sakė VTEK Tyrimų skyriaus patarėjas.
Prezidentas tiki, kad VTEK atsakys į visus klausimus
Kaip po pirmadienio prezidento Gitano Nausėdos ir premjero susitikimo sakė prezidento patarėjas Povilas Mačiulis, prezidentas paragino premjerą kreiptis į VTEK, kad ji išsklaidytų visas šiuo metu visuomenėje kylančias abejones.
„Komisija tikrai yra pajėgi įvertinti viską komplekse nuo sprendimo priėmimo iki tai, kaip buvo svarstoma, derinama ir taip toliau. Manau, kad jų išvados tikrai būtų žymiai aiškesnis atsakymas apie tai, kas ten vyko ir kas dėl to yra kalti“, – kalbėjo P.Mačiulis.
15min tyrimas skelbia, kad iš Vilniaus rajono kelių asfaltavimui papildomai skirtų 300 tūkst. eurų beveik visa ši suma teko premjero S.Skvernelio gyvenamai gatvei asfaltuoti. S.Skvernelio gatvę į remontuotinų sąrašą spalio pabaigoje įtraukė Vilniaus rajono savivaldybės taryba, o po penkių dienų pinigų darbams skyrė Vyriausybė.
Vilniaus rajono savivaldybė pripažino, kad gatvę nusprendė remontuoti ir dėl to, kad to paprašė premjerą saugantis Vadovybės apsaugos departamentas (VAD).
Sprendimą dėl Kelių priežiūros ir plėtros programos rezervo lėšų perskirstymo Vyriausybė priėmė spalio 30 dieną. Vyriausybės posėdžiui pirmininkavo premjeras – nuo klausimo, susijusio ir su papildomu finansavimu Vilniaus rajono keliams, S.Skvernelis nenusišalino.