2019 02 05

VTEK narys prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos įvertinti A.Širinskienės elgesį

Antradienį VTEK narys Virginijus Kanapinskas žiniasklaidai išplatintame pranešime prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijai įvertinti Seimo narės Agnės Širinskienės elgesį ir išaiškinti jos vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų ribas.
Agnė Širinskienė
Agnė Širinskienė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Komisijai adresuota prašyme nurodoma pradėti tyrimą dėl Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės A.Širinskienės elgesio atitikties Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, įvertinus išankstinius A.Širinskienės pasisakymus viešojoje erdvėje ir Laikinosios tyrimo komisijos 2019 m. sausio 16 d. ir 2019 m. sausio 23 d. posėdžių įrašus.

„Etikos ir procedūrų komisijos prašo išaiškinti, ar A.Širinskienė, išreiškusi išankstinę nuomonę apie VTEK narius socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje ir galbūt šališkai vykdydama liudytojų apklausas, gali sąžiningai, nešališkai ir teisingai atlikti Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės funkcijas, susijusias su tyrimu dėl galimos įtakos ir (ar) poveikio VTEK nariams, ir ar toks jos elgesys nenulems neobjektyvių Laikinosios tyrimo komisijos išvadų“, – dėstoma pranešime.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos posėdis

Taip pat prašoma išaiškinti, ar A.Širinskienė galėjo socialinio tinklo „Facebook" viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje skelbti neteisėtu būdu padarytų privačių pokalbių garso įrašus, kuriuose galbūt atskleidžiami ypatingi (specialių kategorijų) asmens duomenys.

Galiausiai, VTEK siekia išaiškinti, ar A.Širinskienės vadovaujama laikinoji tyrimo komisija gali vertinti neteisėtu būdu padarytų pokalbių garso įrašus ir jais remtis atlikdama tyrimą. Taip pat ar politikės vadovauja komisija gali tirti VTEK narių darbo laiko apskaitos ir kitus mažareikšmius klausimus, nesusijusius su Seimo pavestu tirti dalyku.

Komisija tiria spaudimą VTEK

Komisija žada gilintis į po pernai spalį A.Širinskienės ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininko Ramūno Karbauskio paviešinto įrašo kilusį klausimą, ar M.Siaurys buvo verčiamas iš darbo išeiti savo noru.

2017 metais greičiausiai paties M.Siaurio darytame įraše girdėti, kaip VTEK nariai sako nurodymą atleisti M.Siaurį išgirdę iš tuomet Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui vadovavusio Povilo Urbšio ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Povilas Urbšys

A.Širinskienė 15min pirmadienį sakė, kad šis epizodas yra atskiras: „Bandysime pasiaiškinti, kas gi ten vyko tarp Seimo nario P.Urbšio ir VTEK narių kas ir kas ten vyko Seimo pirmininko kabinete, kur irgi, kaip žinote, panašu, kad buvo kažkokie pokalbiai.“

Beje, V.Pranckiečio dalyvavimas komisijos posėdyje nenumatomas.

Kilus skandalui R.Karbauskis paragino VTEK atsistatydinti ir pažadėjo, kad P.Urbšiui bus rengiama apkalta. VTEK nariai atsakė, kad kalbos apie Seimo vadovybės spaudimą jiems yra laužtos iš piršto.

Kilus skandalui, 15min Seimo archyve išklausė P.Urbšio vadovauto komiteto posėdžio įrašą, iš kurio paaiškėjo, kad jame VTEK nariai kėlė M.Siaurio savivaliavimo klausimą.

Sausį Vilniaus apygardos administracinis teismas nusprendė, kad M.Siauris negalės grįžti dirbti į VTEK, tačiau priteisė jam vidutinį darbo užmokestį už priverstinės pravaikštos laiką nuo jo atleidimo dienos iki teismo sprendimo įvykdymo dienos, tai yra, daugiau nei 18 tūkst. eurų, bei beveik 3 tūkst. eurų kompensaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų